China Natural Rubber Air Spring 2H200142 Double Convoluted with 142MM Design Height
  1. China Natural Rubber Air Spring 2H200142 Double Convoluted with 142MM Design Height
  2. China Natural Rubber Air Spring 2H200142 Double Convoluted with 142MM Design Height
  3. China Natural Rubber Air Spring 2H200142 Double Convoluted with 142MM Design Height
Natural Rubber Air Spring 2H200142 Double Convoluted with 142MM Design Height
  1. MOQ: 1 Piece
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram
Supply Ability 1000 PCS/Week
Delivery Time 3-8 Working Days
Packaging Details Strong Carton Box or as Customers Requirement
Packing Brown Carton
Material High Quality Rubber
Bellows Type Double Convoluted
Quality 100% Tested
Max. Lifting Pressure 0.7 MPa
Working Temperature -40℃+70℃
Compatibility Adjustable
Purpose For Replace / Repair
Brand Name AIRSUSTECH
Model Number 2H200142
Certification ISO/TS16949:2009
Place of Origin Guangzhou, China
Product Specification
Payment Terms T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram Supply Ability 1000 PCS/Week
Delivery Time 3-8 Working Days Packaging Details Strong Carton Box or as Customers Requirement
Packing Brown Carton Material High Quality Rubber
Bellows Type Double Convoluted Quality 100% Tested
Max. Lifting Pressure 0.7 MPa Working Temperature -40℃+70℃
Compatibility Adjustable Purpose For Replace / Repair
Brand Name AIRSUSTECH Model Number 2H200142
Certification ISO/TS16949:2009 Place of Origin Guangzhou, China
High-quality natural rubber air spring featuring double convoluted design with 142mm static height, engineered for industrial applications requiring reliable air suspension solutions.
Product Specifications
Static Height 142 mm
Natural Diameter 200 mm
Outer Opening Diameter 132 mm
Inner Opening Diameter 118 mm