China Steel Flange Ring 2H230214 AIRSUSTECH Double Convolution Air Spring ø150 MM
  1. China Steel Flange Ring 2H230214 AIRSUSTECH Double Convolution Air Spring ø150 MM
  2. China Steel Flange Ring 2H230214 AIRSUSTECH Double Convolution Air Spring ø150 MM
  3. China Steel Flange Ring 2H230214 AIRSUSTECH Double Convolution Air Spring ø150 MM
  4. China Steel Flange Ring 2H230214 AIRSUSTECH Double Convolution Air Spring ø150 MM
Steel Flange Ring 2H230214 AIRSUSTECH Double Convolution Air Spring ø150 MM
  1. MOQ: 1 Piece
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram
Supply Ability 1000 PCS/Week
Delivery Time 3-8 Working Days
Packaging Details Strong Carton Box or as Customers Requirement
Part Number 2H230214
Bellows Type Double Convoluted
Color Black
Purpose Vibration Proofing
Durability High
Flexibility Good
Max. Lifting Pressure 0.7 MPa
Quality 100% Inspected
Brand Name AIRSUSTECH
Model Number 2H230214
Certification ISO/TS16949:2009
Place of Origin Guangzhou, China
Product Specification
Payment Terms T/T,Western Union,Paypal or Others,L/C,D/A,D/P,MoneyGram Supply Ability 1000 PCS/Week
Delivery Time 3-8 Working Days Packaging Details Strong Carton Box or as Customers Requirement
Part Number 2H230214 Bellows Type Double Convoluted
Color Black Purpose Vibration Proofing
Durability High Flexibility Good
Max. Lifting Pressure 0.7 MPa Quality 100% Inspected
Brand Name AIRSUSTECH Model Number 2H230214
Certification ISO/TS16949:2009 Place of Origin Guangzhou, China
Product Specifications
  • Through Diameter: 150 mm
  • Minimum Compressed Height: 88 mm
  • Safe Height: 246 mm
  • Travel: 158 mm
  • Design Height: 214 mm
  • Mounting Bolts: 8-M10
  • Flange Ring Diameter: 223 mm
  • PCD: 185 mm
  • Maximum Outer Diameter: 255 mm
2H230214 Technical Performance Data
Load (kg) Installation Height (mm) 0.2 MPa 0.3 MPa 0.4 MPa 0.5 MPa 0.6 MPa 0.7 MPa 0.8 MPa
Stiffness and Frequency at Design Height 0.2 MPa 0.3 MPa 0.4 MPa 0.5 MPa 0.6 MPa 0.7 MPa 0.8 MPa