China INOVANCE MD500T7.5GB VFD for EV factory
  1. China INOVANCE MD500T7.5GB VFD for EV factory
INOVANCE MD500T7.5GB VFD for EV factory
Brand Name Inovance
Model Number MD500T7.5GB
Brand Name Inovance Model Number MD500T7.5GB
Place of Origin China
High Light INOVANCE MD500T7.5GB VFDVFD for EV factoryVariable Frequency Drive with warranty
  • Starting torque
    • 150% at 0.25 Hz for SVC
    • 180% at 0 Hz for FVC
  • Comprehensive trip diagnostics
  • Output frequency 500 Hz