China Siemens 3SE5000-0AU22 Limit Switch Actuator Head Accessory IP67 Plastic Hinge
  1. China Siemens 3SE5000-0AU22 Limit Switch Actuator Head Accessory IP67 Plastic Hinge
Siemens 3SE5000-0AU22 Limit Switch Actuator Head Accessory IP67 Plastic Hinge
  1. MOQ: 5pcs
  2. Price: 22USD/PCS
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T
Supply Ability 100PCS 1WEEK
Delivery Time 1week
Operating Ambient -20℃~+80℃; <95%RH
Contact Block NO+NC
Material Stainless Steel/Plastic
Weight approx.92g
Mechanical Life 1,000,000 cycles
Voltage AC220V
Contact Resistance <25mΩ
Operating Temperature -25°C to 85°C
Insulation Resistance >100MΩ(<500VDC)
Standards Compliance IEC, UL, CE
Protection Level IP65
Current 10A
Contact Configuration SPDT/DPDT
Enclosure Protection IP65
Cable Entry PG13.5/M20
Brand Name Siemens
Model Number 3SE5000-0AU22
Place of Origin Germany
Product Specification
Payment Terms T/T Supply Ability 100PCS 1WEEK
Delivery Time 1week Operating Ambient -20℃~+80℃; <95%RH
Contact Block NO+NC Material Stainless Steel/Plastic
Weight approx.92g Mechanical Life 1,000,000 cycles
Voltage AC220V Contact Resistance <25mΩ
Operating Temperature -25°C to 85°C Insulation Resistance >100MΩ(<500VDC)
Standards Compliance IEC, UL, CE Protection Level IP65
Current 10A Contact Configuration SPDT/DPDT