| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 units per Month |
| Delivery Time | 3 to 10 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Chassis | aluminium alloy |
| Dimension | 178 × 126 × 55 mm |
| Chassis color | Black |
| CPU | Celeron® 6305 Processor |
| RAM | 2×DDR4 |
| Gigabit LAN | 4*INTEL i225/i226 LAN |
| Brand Name | VEGASHINE / OEM |
| Model Number | VGS-BF1404003HDS-6305 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
2U rackmount 8 Gigabit LAN Intel® C236 support 9th I3 I5 I7 Industrial computer
Intel®H170 9th I3 I5 I7 2U rackmount 8 Gigabit LAN Industrial computer firewall
Dual core 3th i3 i5 i7 6 Gigabit LAN 1U rackmount firewall PC appliance soft
2 LAN J1800 Mini PC Dual Core Firewall With RJ45 RS232 Support PFsense
Product Specification
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram | Supply Ability | 1000 units per Month |
| Delivery Time | 3 to 10 work days | Packaging Details | Carton |
| Chassis | aluminium alloy | Dimension | 178 × 126 × 55 mm |
| Chassis color | Black | CPU | Celeron® 6305 Processor |
| RAM | 2×DDR4 | Gigabit LAN | 4*INTEL i225/i226 LAN |
| Brand Name | VEGASHINE / OEM | Model Number | VGS-BF1404003HDS-6305 |
| Place of Origin | China |
Industrial computer fanless mini pc Celeron® 6305 4 * 2.5G LAN firewall PC appliance soft router support pFsense
Celeron® 6305 4*2.5G LAN Firewall computer pFsense industrial mini pc
Key Features
Aluminium alloy chassis
Intel® Celeron® 6305 Processor dual-core dual-thread, main frequency: 1.8GHz
2×DDR4 260PIN SO-DIMM slots, support DDR4 3200, single stick max 32GB
1×SATA interface, 1×M.2_2280 interface
1×MINI PCI-E interface
1×RJ45 COM port
1×SIM card slot
DC 12V-4A, 5.5×2.5mm barrel jack
Dimension: 178 × 126 × 55 mm
Specifications
| Model No. | VGS-BF1404003HDS-6305 |
|---|---|
| Chassis Color | Black |
| Material | aluminium alloy chassis |
| Installation | Desktop |
| CPU | Intel® Celeron® 6305 Processor dual-core dual-thread, main frequency: 1.8GHz |
| Memory | 2×DDR4 260PIN SO-DIMM slots, support DDR4 3200, single stick max 32GB |
| Storage | 1×SATA interface, 1×M.2_2280 interface |
| Expansion Bus | 1×MINI PCI-E interface |
| Network | Onboard 4*INTEL i225/i226 |
| Front Panel I/O | 4×2.5G Ethernet ports, 1×RJ45 COM port, 1×DC power interface, 1×LED indicator |
| 6305 Rear Panel I/O | 1×USB3.0 , 3×USB2.0 1×DP+HD interface 1×switch button, 1×SIM card slot |
| Onboard I/O | 1×SATA power interface, 1×CPU fan power socket, 1×7pin SATA |
| Power Supply | DC_IN 12V |
| Operating Temperature | -20~55 ℃ |
| Ambient Humidity | 5~90% relative humidity, non-condensing |
| Dimensions | 178 × 126 × 55 mm |
| Operating Temperature | 0 ~ +50℃(with commercial HDD), -20℃~ +50℃(with industrial SSD), with air flow |
| Humidity | 5 ~ 90% relative humidity, non-condensing |
| Operate System | Support Pfsense ,Linux, iKuai, LEDE, Openwrt, Panabit, Smart6, Win 7/8/10 etc. |
Our service:
1.We can provideOEM/ODMservices .
2.We can sell one sample for your test.
3.High-quality product and competitive price.
4.1 years Warranty
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter
Year Established:
2011
Total Annual:
5000000-10000000
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Site Member
Shenzhen Vegashine Technology Co., Limited specialize in manufacturing and exporting industrial computer, industrial motherboard. The main production ranges included Rugged tablet PC, Network security firewall PC, industrial panel PC, embedded industrial computer, fanless mini PC, Multi LAN motherbo... Shenzhen Vegashine Technology Co., Limited specialize in manufacturing and exporting industrial computer, industrial motherboard. The main production ranges included Rugged tablet PC, Network security firewall PC, industrial panel PC, embedded industrial computer, fanless mini PC, Multi LAN motherbo...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!