| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 units per Month |
| Delivery Time | 3 to 10 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Chassis | Aluminium chassis |
| Dimension | 178mm*126mm*55mm |
| Chassis color | Black |
| CPU | Core™ i3-1115G4 |
| RAM | 2 *DDR4 |
| Gigabit LAN | 4* 2.5G LAN |
| COM port | 1* CISCO standard RS232 serial |
| Brand Name | VEGASHINE / OEM |
| Model Number | VGS-BF1404003HDS- 11-I3 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
2U rackmount 8 Gigabit LAN Intel® C236 support 9th I3 I5 I7 Industrial computer
Intel®H170 9th I3 I5 I7 2U rackmount 8 Gigabit LAN Industrial computer firewall
Dual core 3th i3 i5 i7 6 Gigabit LAN 1U rackmount firewall PC appliance soft
2 LAN J1800 Mini PC Dual Core Firewall With RJ45 RS232 Support PFsense
Product Specification
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram | Supply Ability | 1000 units per Month |
| Delivery Time | 3 to 10 work days | Packaging Details | Carton |
| Chassis | Aluminium chassis | Dimension | 178mm*126mm*55mm |
| Chassis color | Black | CPU | Core™ i3-1115G4 |
| RAM | 2 *DDR4 | Gigabit LAN | 4* 2.5G LAN |
| COM port | 1* CISCO standard RS232 serial | Brand Name | VEGASHINE / OEM |
| Model Number | VGS-BF1404003HDS- 11-I3 | Place of Origin | China |
Intel® Core™ i3-1115G4 4*2.5G LAN Firewall Pc PFSENSE industrial computer Fanless mini pc
Key Features
Aluminium alloy chassis
Intel® Core™ i3-1115G4 dual-core quad-thread 2.0~4.1GHz CPU
2×DDR4 260PIN SO-DIMM slots, support DDR4 3200, single stick max 32GB
1×SATA interface, 1×M.2_2280 interface
1×MINI PCI-E interface
4*INTEL i225/i226 LAN
1×RJ45 COM port
1×DP+HD interface
4×USB3.0
1×SIM card slot
DC 12V-4A, 5.5×2.5mm barrel jack
Dimension: 178 × 126 × 55 mm
Specifications
| Model No. | VGS-BF1404003HDS-11-I3 |
|---|---|
| Chassis Color | Black |
| Material | aluminium alloy chassis |
| Installation | Desktop |
| CPU | Intel® Core™ i3-1115G4 dual-core quad-thread 2.0~4.1GHz CPU |
| Memory | 2×DDR4 260PIN SO-DIMM slots, support DDR4 3200, single stick max 32GB |
| Storage | 1×SATA interface, 1×M.2_2280 interface |
| Expansion Bus | 1×MINI PCI-E interface |
| Network | Onboard INTEL I225/I226 2.5G NIC chip |
| Front Panel I/O | 4×2.5G Ethernet ports, 1×RJ45 COM port, 1×DC power interface, 1×LED indicator |
| i3-1115G4 Rear Panel I/O | 1×DP+HD interface, 4×USB3.0 1×PWR_BTN switch button, 1×SIM card slot |
| Onboard I/O | 1×SATA power interface, 1×CPU fan power socket, 1×7pin SATA |
| Power Supply | DC_IN 12V |
| Operating Temperature | -20~55 ℃ |
| Ambient Humidity | 5~90% relative humidity, non-condensing |
| Dimensions | 178 × 126 × 55 mm |
| Operating Temperature | 0 ~ +50℃(with commercial HDD), -20℃~ +50℃(with industrial SSD), with air flow |
| Humidity | 5 ~ 90% relative humidity, non-condensing |
| Operate System | Support Pfsense ,Linux, iKuai, LEDE, Openwrt, Panabit, Smart6, Win 7/8/10 etc. |
Our service:
1.We can provideOEM/ODMservices .
2.We can sell one sample for your test .
3.High-quality product and competitive price.
4.1 years Warranty
About shipping
1.Leading Time:1 ~ 3 Days for one sample, 4~6 days for a large quantity.
2.Packaging Ways:Each pc for one neutral box.
3.Shipping Ways:For small amount, we advise our customer to take DHL, Fedex, UPS.For a large quantity, we can support to ship by air or by sea.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter
Year Established:
2011
Total Annual:
5000000-10000000
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Site Member
Shenzhen Vegashine Technology Co., Limited specialize in manufacturing and exporting industrial computer, industrial motherboard. The main production ranges included Rugged tablet PC, Network security firewall PC, industrial panel PC, embedded industrial computer, fanless mini PC, Multi LAN motherbo... Shenzhen Vegashine Technology Co., Limited specialize in manufacturing and exporting industrial computer, industrial motherboard. The main production ranges included Rugged tablet PC, Network security firewall PC, industrial panel PC, embedded industrial computer, fanless mini PC, Multi LAN motherbo...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!