| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000 units per Month |
| Delivery Time | 3 to 10 work days |
| Packaging Details | Carton |
| Chassis | High quality galvanized steel sheet |
| Dimension | 262mm*200mm*45mm |
| Chassis color | White |
| CPU | Celeron® J4125, Quad-Core |
| RAM | 1*DDR4 |
| Gigabit LAN | 4 *2.5G LAN |
| Brand Name | VEGASHINE / OEM |
| Model Number | VGS-BF1204005-J41 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
2U rackmount 8 Gigabit LAN Intel® C236 support 9th I3 I5 I7 Industrial computer
Intel®H170 9th I3 I5 I7 2U rackmount 8 Gigabit LAN Industrial computer firewall
Dual core 3th i3 i5 i7 6 Gigabit LAN 1U rackmount firewall PC appliance soft
2 LAN J1800 Mini PC Dual Core Firewall With RJ45 RS232 Support PFsense
Product Specification
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram | Supply Ability | 1000 units per Month |
| Delivery Time | 3 to 10 work days | Packaging Details | Carton |
| Chassis | High quality galvanized steel sheet | Dimension | 262mm*200mm*45mm |
| Chassis color | White | CPU | Celeron® J4125, Quad-Core |
| RAM | 1*DDR4 | Gigabit LAN | 4 *2.5G LAN |
| Brand Name | VEGASHINE / OEM | Model Number | VGS-BF1204005-J41 |
| Place of Origin | China |
Desktop Celeron® J4125 4 *2.5G LAN Firewall computer Mini Firewall Appliance PFsense Soft Router
Key Features
Intel® Celeron® J4125, Quad-Core Quad-Thread, Base Frequency: 2.0GHz
1*DDR4 2400 MHz SODIMM slot, up to 8GB
1*mSATA SSD,
1*SATA 3.0 interface
Integrated Intel® HD Graphics 600
1*VGA / 1*HDMI
4*Intel® I225 2.5G LAN
2*USB3.0,
1*RJ45 COM
2*Mini PCI-E slots, supporting 4G/5G/WiFi modules
Dimension : 262mm*200mm*45mm
Weight: 2.2kg (complete unit), 1.9kg (barebone unit)
Package size: 330mm*230mm*80mm
High quality galvanized steel sheet chassis
Specifications
| Model No | VGS-BF1204005-J41 |
| Chassis Color | Silver |
| Chassis Material | High quality galvanized steel sheet |
| Installation | Desktop |
| Processor | Intel® Celeron® J4125, Quad-Core Quad-Thread, Base Frequency: 2.0GHz |
| Chipset | J4125 |
| BIOS | AMI EFI BIOS |
| Memory | 1*DDR4 2400 MHz SODIMM slot, up to 8GB |
| Storage | 1*mSATA SSD, 1*SATA 3.0 interface |
| Graphics | Integrated Intel® HD Graphics 600 |
| Display Interfaces | 1*VGA / 1*HDMI |
| Front I/O | 4*Intel® I225 2.5G LAN 2*USB3.0, 1*RJ45 COM 1*DC Power Jack |
| Rear I/O | 1*VGA, 1*AC Power Socket |
| Expansion Slots | 2*Mini PCI-E slots, supporting 4G/5G/WiFi modules |
| Network Interface | 4*Intel® I225 2.5G Gigabit Ethernet (I226 optional) |
| Other Features | Timed power-on, Wake-on-LAN, PXE boot, Watchdog timer |
| Power Supply | Industrial-grade Mean Well LRS-50-12, Input: 100-240V~1.0A, Output: 12V 4.2A |
| Operating Temperature | 0~+50℃(commercial HDD), -20℃~+50℃(industrial SSD), with surface airflow |
| Relative Humidity | 5~90% RH, non-condensing |
| Dimension | 262mm*200mm*45mm |
| Weight | 2.2kg (complete unit), 1.9kg (barebone unit) |
| Package Dimensions | 330mm*230mm*80mm |
| Operate System | Support Pfsense ,Linux, Pfsense,iKuai, LEDE, Openwrt, Panabit, Smart6, Win 7/8/10 etc. |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter
Year Established:
2011
Total Annual:
5000000-10000000
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Site Member
Shenzhen Vegashine Technology Co., Limited specialize in manufacturing and exporting industrial computer, industrial motherboard. The main production ranges included Rugged tablet PC, Network security firewall PC, industrial panel PC, embedded industrial computer, fanless mini PC, Multi LAN motherbo... Shenzhen Vegashine Technology Co., Limited specialize in manufacturing and exporting industrial computer, industrial motherboard. The main production ranges included Rugged tablet PC, Network security firewall PC, industrial panel PC, embedded industrial computer, fanless mini PC, Multi LAN motherbo...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!