| Part Number | MSC090SMA070B |
| Transistor Polarity | N-Channel |
| Qg - Gate Charge | 38 nC |
| Channel Mode | Enhancement |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Brand Name | Original Factory |
| Model Number | MSC090SMA070B |
| Certification | Lead free / RoHS Compliant |
| Place of Origin | CN |
View Detail Information
Explore similar products
Integrated Circuit Chip STM32H733ZGI6 32-bit MCU Microcontroller IC
Product Specification
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union | Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | TO-247-3 | Part Number | MSC090SMA070B |
| Transistor Polarity | N-Channel | Qg - Gate Charge | 38 nC |
| Channel Mode | Enhancement | Configuration | Single |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) | Brand Name | Original Factory |
| Model Number | MSC090SMA070B | Certification | Lead free / RoHS Compliant |
| Place of Origin | CN |
TO-247-3 MSC090SMA070B Integrated Circuit Chip 700V SiCFET N-Channel Transistors
Product Description Of MSC090SMA070B
MSC090SMA070B is 700V, 90 mΩ SiCFET N-Channel Transistors in a TO-247 package.
Specification Of MSC090SMA070B
| 700 V | |
| 28 A | |
| 111 mOhms | |
| - 10 V, + 23 V |