| Part Number | IXYK110N120B4 |
| Configuration | Single |
| Maximum Gate Emitter Voltage | - 20 V, 20 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Reverse Recovery Time | 50 ns |
| Brand Name | Original Factory |
| Model Number | IXYK110N120B4 |
| Certification | Lead free / RoHS Compliant |
| Place of Origin | CN |
View Detail Information
Explore similar products
Integrated Circuit Chip STM32H733ZGI6 32-bit MCU Microcontroller IC
Product Specification
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union | Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | TO-264-3 | Part Number | IXYK110N120B4 |
| Configuration | Single | Maximum Gate Emitter Voltage | - 20 V, 20 V |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Reverse Recovery Time | 50 ns | Brand Name | Original Factory |
| Model Number | IXYK110N120B4 | Certification | Lead free / RoHS Compliant |
| Place of Origin | CN |
Integrated Circuit Chip IXYK110N120B4 Single IGBT Transistors Through Hole
Product Description Of IXYK110N120B4
IXYK110N120B4's low thermal resistance of Rth(j-c) eases thermal related design issues.
Specification Of IXYK110N120B4
Part Number |
IXYK110N120B4 |
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic |
2.1V @ 15V, 110A |
Power - Max |
1360 W |