China ACS772ECB-200B-PFF-T
China ACS772ECB-200B-PFF-T
  1. China ACS772ECB-200B-PFF-T
  2. China ACS772ECB-200B-PFF-T
  3. China ACS772ECB-200B-PFF-T
ACS772ECB-200B-PFF-T
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Response Time : 2.5µs
Product Category : Industrial Current Sensors
Output : Ratiometric, Voltage
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
@ qty : 0
Mounting Type : Through Hole
Linearity : ±0.9%
Manufacturer : Allegro MicroSystems, LLC
Minimum Quantity : 816
Factory Stock : 0
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Sensing : 200A
Accuracy : -
Sensitivity : 10mV/A
For Measuring : AC/DC
Current - Supply (Max) : 15mA
Sensor Type : Hall Effect
Part Status : Active
Packaging : -
Number of Channels : 1
Frequency : DC ~ 200kHz