Products
Manufacturer of a wide range of products which include Treatment Area Arms Magneto Therapy Machine with 4500 HZ Frequency,Adjustable Intensity Physio Magnetic Therapy Machine for Rehabilitation,Facial Skin Home Use Beauty Device 3...
MOQ: 1 Set
Price: Apply to lowest please.
| Packaging Details | 71*49*49cm/35kg/Aluminum box |
| Delivery Time | 3-7 working days |
| Payment Terms | T/T,Paypal,Credit Paying Online,MoneyGram |
| Supply Ability | 100pcs per month |
| Oscillation Frequency | 4500 HZ |
| Product Name | Double Loop PMST Neo Physical Magnetotherapy Pain Relief Machine |
| Treatment Area | Buttocks, Arms, Thighs, Shoulder, Leg, Back |
| Pulse Frequency | 1-10hz |
| Pulse Frequency Range | 1-10hz |
| Fused | 15 Amp |
| Working Time | 5 To 10 Minutes |
| Certifications | CE |
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand Name | Zohonice |
| Certification | CE Certificate |
| Model Number | PMST-LOOP |
MOQ: 1 Set
Price: Apply to lowest please.
| Packaging Details | 71*49*49cm/35kg/Aluminum box |
| Delivery Time | 3-7 working days |
| Payment Terms | T/T,Paypal,Credit Paying Online,MoneyGram |
| Supply Ability | 100pcs per month |
| Fused | 15 Amp |
| High Light | Double Loop Pain Relief Machine, PMST pain relief machine, Physical Magnetotherapy pain relief machine |
| Oscillation | 4500 HZ |
| Working Time Range | 5-10 Minutes |
| Advantages | 1. Retractable Drawbar, 2. Super Solid Durable Case, 3. High Quality Wheels, 4. IP Rating: IP 31, 5. Two Attached Loops |
| Oscillation Frequency | 4500 HZ |
| Keywords | Physio Magnetic Therapy |
| Durability | 6-12 months |
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand Name | Zohonice |
| Certification | CE Certificate |
| Model Number | PMST-LOOP |
MOQ: 1 set
Price: Apply the best price
| Payment Terms | T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100 sets per month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton box |
| colors | white |
| function | analysis facial situation |
| warranty | 1 year |
| style | average |
| feature | vascular areas |
| volt | 110v/220v |
| Brand Name | zohonice |
| Model Number | SA-M3 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Beijing |
MOQ: 1 set
Price: Apply the best price
| Payment Terms | T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100 sets per month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton box |
| colors | white |
| function | analysis facial situation |
| warranty | 1 year |
| style | average |
| feature | vascular areas |
| volt | 110v/220v |
| Brand Name | zohonice |
| Model Number | SA-M3 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Beijing |
MOQ: 1 set
Price: Apply the best price
| Payment Terms | T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100 sets per month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton box |
| colors | black |
| function | analysis facial situation |
| warranty | 1 year |
| style | average |
| feature | vascular areas |
| volt | 110v/220v |
| Brand Name | zohonice |
| Model Number | MR05 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Beijing |
MOQ: 1 Set
Price: Apply to lowest please!!
| Packaging Details | 45*40*56cm/12kg/Aluminum Box |
| Delivery Time | 3~7 working days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Money Gram,Paypal |
| Supply Ability | Above 100pcs per month |
| Product Name | 3d facial skin analyzer |
| RAM | 4GB memory |
| Keywords | 3d portable facial skin analyzer magic device |
| Style | Desktop |
| Warranty | 1 Year |
| Feature | Skin analyzer, Skin wrinkle analyzer, pigmentation analyzer |
| Application | For home use, commercial, beauty salon, spa, skin management center, cosmetic studio etc. |
| After-sales Service Provided | Online support, Free spare parts, Video technical support |
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand Name | ZOHONICE |
| Certification | CE Certificate, ISO9001 |
| Model Number | SA-M3 |
MOQ: 1 set
Price: Apply to the lowest price please,
| Packaging Details | 77*67*44cm/12.5kg/Aluminum box |
| Delivery Time | 3~7 working days |
| Payment Terms | T/T,Credit Paying Online,Western Union,MoneyGram,Paypal, |
| Supply Ability | 100pcs per month |
| Product name | 3d face skin camera analyzer machine |
| Keywords | skin diagnostic analyzer |
| Technology | Intelligent Skin Analyzer System |
| Target Area | Face, eye, nose |
| Pixels | 28 Mega Pixels |
| Scan Function | 14 kinds skin indicators |
| Camera | 36 Million Pixel HD shooting |
| Style | portable |
| Application | Beauty salon, spa, Skin management center, clinic |
| Function | Skin Wrinkle analysis,Pigmentation analysis,Acne analysis,Detect Skin Moisture, |
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand Name | Zohonice |
| Certification | CE Certificate, ISO9001, SGS, BV |
| Model Number | SA-M8 |
MOQ: 1 Set
Price: Apply to lowest please!!
| Packaging Details | 106*49*41cm/32kg/Carton Box |
| Delivery Time | 3~7 working days |
| Payment Terms | Paypal,T/T,Credit Paying Online,Western Union,MoneyGram, |
| Supply Ability | 100pcs per month |
| Product Name | 2 Handles 8 Hand Foot Electrode 3D Intelligent Body Composition Analyzer |
| Keywords | body composition analyzer machine |
| Technology | Bioimpedance measurement,Electrode method,Frequency analysis |
| Applicatioin | Beauty Salon, Skin Management Center,Hospital,Rehabilitation Center |
| Function | Segmented Body Composition Analysis,Detect BMI, And Other Healthy Data |
| Electrode method | 8 point contact eletrode |
| Electrode Type | Hand + Foot Electrodes |
| Data Storage | 50000x10 records, SD Card unlimited expansion |
| Frequencies | Three different frequencies (20KHz, 50KHz, 100KHz) |
| Age Range | 10~99 years |
| Place of Origin | Beijing, China |
| Brand Name | Zohonice |
| Certification | CE Certificate, ISO9001, SGS,BV |
| Model Number | BW03C |
MOQ: 1 Set
Price: Apply to lowest please!!
| Packaging Details | 106*49*41cm/32kg/Carton Box |
| Delivery Time | 3~7 working days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Money Gram,Paypal,Credit Paying Online |
| Supply Ability | 100pcs per month |
| Product name | Full Body Trace element Health Moisture 3D Body Composition Analyzer Machine |
| Keywords | body analyzer machine 3d |
| Technology | Bioimpedance measurement,Electrode method,Frequency analysis |
| Function | Segmented Body Composition Analysis,Detect BMI, And Other Healthy Data |
| Application | Beauty Salon, Skin Management Center,Hospital,Rehabilitation Center |
| Electrode method | 8 point contact eletrode |
| Electrode Type | Hand + Foot Electrodes |
| Data Storage | 50000x10 records, SD Card unlimited expansion |
| Frequencies | Three different frequencies (20KHz, 50KHz, 100KHz) |
| Age Range | 10~99 years |
| Place of Origin | Beijing China |
| Brand Name | Zohonice |
| Certification | CE Certificate, ISO9001, SGS,BV |
| Model Number | BW03C |
MOQ: 1set
Price: Apply to the lowest price please
| Packaging Details | 109*52*44cm/32kg/Carton Box |
| Delivery Time | 3~7 working days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Money Gram,Paypal,Credit Paying Online |
| Supply Ability | 100pcs per month |
| Product Name | Biopedancia Scale Fat Monitor Weight Measuring Body Analyzer Composition |
| Keywords | body composition analyzer machine |
| Technology | Multi-frequency bioelectrical impedance testing |
| Application | Beauty Salon, Skin Management Center,Hospital,Rehabilitation Center |
| Function | Body composition, Muscle fat analysis, Obesity analysis, Health assessment |
| Output Values | 25 Items |
| Printing | Compatible with HP Inkjet or Thermal printers |
| Test Items | Weight, Protein, Fat,Water, Inorganic Salts,Waist-to-hip ratio |
| Screen | 10.1inchs LCD Display |
| Electrode Type | Hand + Foot Electrodes |
| Place of Origin | Beijing China |
| Brand Name | ZOHONICE |
| Certification | CE Certificate, ISO9001, SGS,BV |
| Model Number | BW03B |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!