| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 300000000 pcs/day |
| Delivery Time | 15 working days |
| Packaging Details | kraft paper box/paper box/envelope bag |
| Keyword | Strong cleansing |
| Size | 11*14cm/11*7cm |
| Weight | 2.8-3g/sheet |
| Service | OEM, ODM, private label, wholesale |
| Active Matter | more than 50% |
| Function | Remove Stains Deeply |
| Fragrance | customizable |
| Foam | Medium Bubble |
| Feature | Eco-Friendly,Disposable |
| Item | 2018 New Trend Laundry Products |
| Formula | Super condensed laundry detergent |
| Model | QC201712120009A |
| Type | New detergent laundry detergent sheets |
| Package | 24/30 pcs / box |
| Brand Name | Lalkers |
| Model Number | YLX 01 |
| Certification | MSDS REACH |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
Natural Eco-friendly Long Lasting Fragrance Deep Cleaning Laundry Detergent
Fragrance Laundry Detergent Sheets Washing Lavender ECO Friendly Laundry
ODM/OEM Quick Dissolve Detergent Laundry Sheets For Home And Travel Use
Household Product Detergent Sheet Eco-friendly Active Wear Laundry Sheet
Product Specification
| Payment Terms | T/T,Western Union | Supply Ability | 300000000 pcs/day |
| Delivery Time | 15 working days | Packaging Details | kraft paper box/paper box/envelope bag |
| Keyword | Strong cleansing | Size | 11*14cm/11*7cm |
| Weight | 2.8-3g/sheet | Service | OEM, ODM, private label, wholesale |
| Active Matter | more than 50% | Function | Remove Stains Deeply |
| Fragrance | customizable | Foam | Medium Bubble |
| Feature | Eco-Friendly,Disposable | Item | 2018 New Trend Laundry Products |
| Formula | Super condensed laundry detergent | Model | QC201712120009A |
| Type | New detergent laundry detergent sheets | Package | 24/30 pcs / box |
| Brand Name | Lalkers | Model Number | YLX 01 |
| Certification | MSDS REACH | Place of Origin | CHINA |
| High Light | natural plant-based laundry detergent sheets ,biodegradable laundry detergent sheets ,eco-friendly laundry detergent sheets with fragrance | ||
Break away from traditional laundry pollution with our biodegradable laundry sheets that decompose naturally after use and will not accumulate in nature.
Laundry day should be simple, not stressful. Traditional liquid and powder detergents often lead to spills, cluttered cabinets, and endless measuring frustration. As more people value ease and sustainability, detergent sheets have become a game-changing solution.
Detergent sheets are more than a trend—they are a responsible choice for modern homes. They provide powerful stain removal, reduce excess waste, and simplify your daily routine. Easy to use, store, and carry, they fit perfectly into any sustainable lifestyle.
| Brand Name | Lalkers |
|---|---|
| Item Name | Laundry Detergent Sheet |
| Quality Grade | Essential (According to Lalkers Standard) |
| Scent | Fresh Linen/Lavender/Non-scent/Mediterranean Scent |
| Package | 30 Sheets per box; 32 Sheets per box; 50 Sheets per box |
| MOQ | OEM: 3000 Boxes | Lalkers Stock Items: 1 Full Carton |
| Produce Time | OEM: 15-18 working days | Lalkers Stock Items: Within 7 working days |
| Sizes, Packaging, Quality are all customizable for OEM orders. | |
Foshan Yilai Xiang Commodity Co., Ltd. is a beauty and daily chemical OEM/ODM base integrating R&D and production. The company takes good reputation and excellent quality as the cornerstone of development, and provides competitive, high-quality products and services.
Lalkers main business: Professional focus on the field of beauty and cosmetics, introducing environmentally friendly, energy-saving, high-quality products from developed countries in Europe and the United States, involving laundry detergent sheets, multi-effective floor cleaning tablets, toilet cleaning tablets, laundry bubble paper, shower tablets, shampoo tablets, hand soap sheets, dish washing sheets, laundry color grabber sheets, fragrance booster beads, pet cleaning sheets, fabric softener dryer sheets, laundry pods, car cleaning sheets, highly concentrated laundry detergent and other laundry products OEM/ODM production and processing.
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2021
Total Annual:
700-900
Employee Number:
101~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Foshan Yilai Xiang Commodity Co., Ltd. is a beauty and daily chemical OEM/ODM OEM base integrating R&D and production. Through continuous efforts and development, the company takes good reputation and excellent quality as the cornerstone of development, and provides competitive, high-quality pro... Foshan Yilai Xiang Commodity Co., Ltd. is a beauty and daily chemical OEM/ODM OEM base integrating R&D and production. Through continuous efforts and development, the company takes good reputation and excellent quality as the cornerstone of development, and provides competitive, high-quality pro...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!