China TFT WF39ATIASDNN0 480×128 IPS Stretched Bar LCD
  1. China TFT WF39ATIASDNN0 480×128 IPS Stretched Bar LCD
  2. China TFT WF39ATIASDNN0 480×128 IPS Stretched Bar LCD
TFT WF39ATIASDNN0 480×128 IPS Stretched Bar LCD
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer Winstar
Model Name WF39ATIASDNN0
screen size 3.9" (1/2 cut of 4.3")
Resolution 480(RGB)×128, 128PPI
Active Area 95.04(W)×25.34(H) mm
Outline 105.5(W)×40.64(H) ×3.15(D) mm
Bezel Opening 98.04(W)×28.34(H) mm
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Best View on 12 o'clock
Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Brand Name Winstar
Model Number WF39ATIASDNN0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Manufacturer Winstar Model Name WF39ATIASDNN0
screen size 3.9" (1/2 cut of 4.3") Resolution 480(RGB)×128, 128PPI
Active Area 95.04(W)×25.34(H) mm Outline 105.5(W)×40.64(H) ×3.15(D) mm
Bezel Opening 98.04(W)×28.34(H) mm Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Best View on 12 o'clock Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Brand Name Winstar Model Number WF39ATIASDNN0
Place of Origin China
480×128 lcd screen WF39ATIASDNN0
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Winstar LCD SCREEN WF39ATIASDNN0
manufacturer Winstar
Model Name WF39ATIASDNN0
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 95.04(W)×25.34(H) mm
physical dimension 105.5(W)×40.64(H) ×3.15(D) mm
Visual size 98.04(W)×28.34(H) mm
surface treatment Antiglare
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Best angle 12 o'clock
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Viewing angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Number of color 16.7M
Backlight type WLED , Without Driver
Touch function No touch
signal system Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,