Products
Manufacturer of a wide range of products which include Flexible Orange Neon Lights , CE 220V Input Neon Fluorescent Light Tubes,Soft Led Bendable Neon Light Tubes IP65 Waterproof Protection Rating,Dream Handmade 12v Home Led Neon ...
MOQ: 20 meter
Price: Negotiation US$/Meter
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 3000 meter per month |
| Delivery Time | 3-5 days |
| Packaging Details | 50 meter per carton CTN size: 33*33*32cm, G.W:24kg/CTN |
| Material | ECO PVC |
| Light Type | SMD LED |
| Wateproof | Yes |
| Fragile | No |
| Color | Orange |
| Voltage | 220V |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | TA-CM-2835O-220V |
| Certification | CE & RoHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20 meter
Price: Negotiation US$/Meter
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 3000 meter per month |
| Delivery Time | 3-5 days |
| Packaging Details | 50 meter per carton CTN size: 33*33*32cm, G.W:24kg/CTN |
| Material | ECO PVC |
| Light Type | SMD LED |
| Wateproof | Yes |
| Fragile | No |
| size | Standard Size |
| power | 10W/M |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | TA-CM-2835WW-220V |
| Certification | CE & RoHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 piece
Price: Negotiation US$/Meter
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Delivery Time | 3-5 days |
| Packaging Details | Carton |
| Easy to Use | The neon sign light with pre-drilled holes for easy hanging. You can hang it on the wall, window or place it on the table, shelf, nightstand. Just plug in and adjust the brightness with dimmer. |
| Light Up Your Room | Perfect for home decor and wall art to create a fun and lively ambiance in your bedroom, living room, bathroom, kitchen, kid’s room. Add something special to the atmosphere for events such as birthday, Christmas, proposals, dinner parties, performances, we |
| Material | Replacement for fragile glass neon sign, the LED neon light is made of neon tube and anti-falling plastic and there is no risk of glass breakage. No worry about it getting hot, it's a good gift for your family and your little baby. Replace your desk lamp w |
| Light Source | LED Neon |
| Power Supply | Indoor or outdoor power supply |
| Input Voltage | 12 V |
| Working Temperature | -4°F to 120°F |
| Working Lifetime | 30000 hours |
| Packing List | Dream led neon signs, power supply with plug, transparent sticky hook |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | Dream led neon signs |
| Certification | CE & RoHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200 meter
Price: Negotiation US$/Meter
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 20000 meter per month |
| Packaging Details | 50m per roll/Carton, CTN size: 33*33*33cm; G.W: 25kg |
| Delivery Time | 3-5 days |
| Material | Silica gel +Acrylic |
| House Color | Colorful |
| Dimmable | Yes |
| Cuttable | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Light Type | SMD2835 LED |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | Beer neon sign light lettering |
| Certification | CE & RoHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200 meter
Price: Negotiation US$/Meter
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 20000 meter per month |
| Delivery Time | 3-5 days |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Silica gel +Acrylic |
| Dimmable | No |
| Waterproof | Yes IP66 |
| Light Type | SMD2835 LED |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | rainbow Custom neon sign |
| Certification | CE & RoHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiation US$/Meter
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 3000 meter per month |
| Delivery Time | 3-5 days |
| Packaging Details | Carton |
| Material | LED strip+Acrylic |
| Waterproof | IP65 |
| Cuttable | Yes |
| Input Voltage | 100-120V |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | pentagram neon sign |
| Certification | CE & RoHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiation US$/Meter
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 20000 meter per month |
| Delivery Time | 3-5 days |
| Packaging Details | Carton |
| Material | Silica gel |
| Color change | Yes ,Red ,Purple ,Orange ,Green ,Blue ,White ,Pink lightning color |
| Waterproof | Yes ,Can do waterproof ,Use in outside |
| Light Type | SMD2835 LED Neon sign |
| Backside board | 4mm Transprent acrlic plate |
| Accessory | Power supply ,Ads nail ,RGB controller can supply |
| Warranty | 2 Year |
| Delivery way | UPS ,DHL ,Fedex etc |
| Production time for 1 product | Customer can get the product in 4~10days |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | RGB Custom neon sign |
| Certification | CE & RoHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: 200 meter
Price: Negotiation US$/Meter
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 20000 meter per month |
| Packaging Details | Carton |
| Delivery Time | 3-5 days |
| Material | Silica gel +Acrylic |
| House Color | Yellow |
| Dimmable | Yes |
| Waterproof | Yes IP66 |
| Light Type | SMD2835 LED |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | Pub neon sign |
| Certification | CE & RoHS |
| Place of Origin | China |
MOQ: No
Price:
| Emitting Color | RGB,Changeable |
| Installation Method | Plug-in Or Hardwired |
| Voltage | Typically 12V for LED neon flex, 110V/220V for glass neon |
| Brightness | High |
| Fragile | No |
| Application | Indoor (Or Outdoor ) |
| Item | Neon Sign Decoration |
| Product Warranty | 2 Year |
| Installation Way | Wall Mount |
| Size | 8*16mm(for the neon light) |
| Light Color | Pink |
| Power Supply | Transformer (*Indoor or outdoor ) |
| Lifespan | Up to 50,000 hours for LED neon flex |
| Operatingtemperature | -20°C to 40°C |
| Craft | Hand Made Neon Sign |
| Ip Rating | IP65/66/67/68 |
| Customization | Custom text, logos, shapes, and designs |
| Working Voltage | 12VDC |
| Energyefficiency | Low power consumption compared to traditional neon |
| Mountingoptions | Wall mount, hanging chains, or freestanding |
| Plug | US/ UK/ AU/ EU plug |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | Custom-Neon-Sign |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2
Price: USD50-200
| Delivery Time | 3-5 days |
| Payment Terms | T/T, paypal |
| Voltage | 110V-220V |
| Shape | Customized Shape,can be customized |
| Installation | Wall Mounted |
| Application | Indoor |
| Lifespan | Up to 50,000 hours |
| Size | Customizable |
| Material | Silicone ,Acylic |
| Light Source | LED |
| Working Voltage | 12VDC |
| Designcustomization | Custom text, logos, and shapes |
| Waterresistance | Indoor use or IP65 rated for outdoor use |
| Plug | US/ UK/ AU/ EU Plug |
| Installation Method | Plug-in Or Hardwired |
| Item | Neon sign decoration,led sign |
| Installation Way | Wall Mount |
| Payment Method | Paypal, Bank transfer |
| Craft | Hand made neon sign |
| Productname | Custom Neon Signs |
| Cuttable | Yes |
| Fragile | No |
| Item Type | Neon Lights |
| Brand Name | Vasten |
| Model Number | Custom-Neon-Signage |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!