| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10000pcs/month |
| Delivery Time | 7-25 days |
| Packaging Details | carton/wooden |
| Application | Building Facade |
| IP Rating | Ip67 |
| Warranty(Year) | 3-Year |
| Input Voltage(V) | 5v |
| Light Source | LED |
| lifespan (hours) | 30000 |
| Veiwing angle | 120° |
| Body material | PVC+glue |
| Lamp Power | 0.3 |
| Brand Name | Miracle Bean |
| Model Number | G2001P05 |
| Certification | CE FCC ROHS |
| Place of Origin | Guangdong, China |
View Detail Information
Explore similar products
IP67 12v Permanent Christmas Holiday Outdoor Point Lighting 30mm Led Smd3535 Rgb
5050 RGB IP67 30mm DC12v LED Point Light For Amusement Rides
0.48W Super Bright Square LED Sign Modules For LED Edge Lighting
0.5 Watt LED Point Light Outdoor SMD2835 12V Single Color 2 Years Warranty
Product Specification
| Payment Terms | T/T,Western Union | Supply Ability | 10000pcs/month |
| Delivery Time | 7-25 days | Packaging Details | carton/wooden |
| Application | Building Facade | IP Rating | Ip67 |
| Warranty(Year) | 3-Year | Input Voltage(V) | 5v |
| Light Source | LED | lifespan (hours) | 30000 |
| Veiwing angle | 120° | Body material | PVC+glue |
| Lamp Power | 0.3 | Brand Name | Miracle Bean |
| Model Number | G2001P05 | Certification | CE FCC ROHS |
| Place of Origin | Guangdong, China | ||
| High Light | IP67 waterproof LED pixel light ,RGB outdoor holiday decoration lights ,30 000 hours lifespan LED point light | ||
| Item | G2001-Pxel LED light String |
| Model | G2001P05 |
| Storage Temperature | -40℃-60℃ |
| Operating Temperature | -40℃-60℃ |
| Color Rendering Index (Ra) | 80 |
| Viewing Angle | 120° |
| Power | 0.3W |
| Optical Attenuation | 1% |
| Working Voltage | DC 5V |
| Body Material | PVC + Glue |
| LED Type | 5050SMD 1cs |
| Size | 20*17.8mm |
| Lifespan | 30,000 hours |
| Certification | CE, ROHS |
| Color | RGB |
| Protection | IP67 |
| Quantity per String | 50 pcs |
We have over 20 years of experience designing and producing LED products worldwide. We offer custom-made LED products with free design services, supported by our own factory and dedicated R&D team.
3 Years
Sample orders ship immediately after payment; standard orders within 7 working days; OEM/ODM orders within 15 working days.
We have a professional QC team that ensures quality checks during every stage of the production process.
CE, ROHS, ISO9001, BV
Yes, we provide high-quality solutions for any quality issues that may arise.
Specialized in semiconductor illumination and lighting products, integrating designing, developing, manufacturing, and sales. We focus on application products in advertising and lighting areas, establishing long-term relationships with major advertisement material distributors.
With top technology talent, advanced management, and efficient staff, we strive to create well-known brands in the semiconductor illumination field. Our company is based on LED encapsulation and develops optimal lighting deployment solutions for various LED application fields.
Our extended product series include: LED modules for advertising lighting, specialized LED switch power supplies, LED RGB controllers, LED open signs, super LED straight lighting words, and related products.
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2004
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
150~250
Ecer Certification:
Verified Supplier
Shenzhen Xinhe Lighting Optoelectornics Co.,Ltd Found in 2004,12 years engaging in LED Industry.Main product is LED Pixel Lights,LED Linear Light,LED Power supply. We are dedicated to build such a company,customer respect us because of our quality products,our stuff and the... Shenzhen Xinhe Lighting Optoelectornics Co.,Ltd Found in 2004,12 years engaging in LED Industry.Main product is LED Pixel Lights,LED Linear Light,LED Power supply. We are dedicated to build such a company,customer respect us because of our quality products,our stuff and the...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!