| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50000pcs per month |
| Delivery Time | 3-15days |
| Packaging Details | carton or wooden |
| Keyword | LED Pixel Point Light |
| Led Light Quantity | 21 leds |
| Led Type | Epistar SMD3535 Led Point Light |
| Lighttype | LED |
| Rated Power | 5W |
| Punch Hole | 100mm |
| Item Type | Point Lights |
| Lumen | 175lm |
| Ip Grade | IP67 |
| Lifespan | 30,000 hours |
| Emitting Color | R/G/B |
| Brand Name | Miracle Bean |
| Model Number | XH-G10021M24-D1a |
| Certification | CE FCC ROHS EPR |
| Place of Origin | Guangdong, China |
View Detail Information
Explore similar products
IP67 12v Permanent Christmas Holiday Outdoor Point Lighting 30mm Led Smd3535 Rgb
5050 RGB IP67 30mm DC12v LED Point Light For Amusement Rides
0.48W Super Bright Square LED Sign Modules For LED Edge Lighting
0.5 Watt LED Point Light Outdoor SMD2835 12V Single Color 2 Years Warranty
Product Specification
| Payment Terms | T/T,Western Union | Supply Ability | 50000pcs per month |
| Delivery Time | 3-15days | Packaging Details | carton or wooden |
| Keyword | LED Pixel Point Light | Led Light Quantity | 21 leds |
| Led Type | Epistar SMD3535 Led Point Light | Lighttype | LED |
| Rated Power | 5W | Punch Hole | 100mm |
| Item Type | Point Lights | Lumen | 175lm |
| Ip Grade | IP67 | Lifespan | 30,000 hours |
| Emitting Color | R/G/B | Brand Name | Miracle Bean |
| Model Number | XH-G10021M24-D1a | Certification | CE FCC ROHS EPR |
| Place of Origin | Guangdong, China | ||
| High Light | 100mm waterproof LED point light ,DC24V SMD3535 LED light ,PC material flexible LED lighting | ||
100mm DC24V SMD3535 IP67 Waterproof LED Point Light PC Material Flexible Lighting
Product Description
| Model | XH-G10021M24-D1a |
| Warranty | 2 Years |
| Control System | Single |
| Item Type | Point Lights |
| Viewing Angle | 160 ° |
| Power Dissipation | 5W |
| Lamp Body Material | PC |
| Working Voltage | DC24V |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Ambient temperature | -20°~60° |
| Size | 100mm |
| Lifespan | 30,000hours |
| Certification | CE, ROHS EMC EPR |
| Color | R/G/B |
| Protection | IP67 |
| IC Code | SINGLE |
| OEM/ODM | Welcome |
Our Advantages
Our Services
Product show
![]()
![]()
![]()
![]()
FAQ
1. Q: How long is the warranty period?
A: 2 Years
2. Q: Do you support OEM & ODM?
A: Yes, more than 18 years' exprience
3. Q: Can you print our company label and stick it to the product for me?
A: Yes
4. Q: How long is the delivery time?
A: For sample orders, we can send out the products as soon as we get the payment;
For big orders, usually the delivery time is within 7 working days;
OEM and ODM orders, within 15 working days.
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2004
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
150~250
Ecer Certification:
Verified Supplier
Shenzhen Xinhe Lighting Optoelectornics Co.,Ltd Found in 2004,12 years engaging in LED Industry.Main product is LED Pixel Lights,LED Linear Light,LED Power supply. We are dedicated to build such a company,customer respect us because of our quality products,our stuff and the... Shenzhen Xinhe Lighting Optoelectornics Co.,Ltd Found in 2004,12 years engaging in LED Industry.Main product is LED Pixel Lights,LED Linear Light,LED Power supply. We are dedicated to build such a company,customer respect us because of our quality products,our stuff and the...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!