| Payment Terms | D/A, D/P, L/C, T/T, Western Union, Paypal,MoneyGram,MasterCard,Visa,Credit Card |
| Supply Ability | 10000m²/month |
| Delivery Time | 20-25 work days |
| Packaging Details | Flight Case/Road Case |
| Pixel Pitch | 15.625mm |
| Cabinet Resolution | 32*64px |
| Cabinet Weight | 10kg |
| Ingress Protection(front/rear) | IP65/IP54 |
| Viewing Angle(H/V) | 140°/140° |
| Life Span | ≥100000hrs |
| Power Consumption(avg.) | 320w/m2 |
| Pixel Failure | <0.0003 |
| Brand Name | BAKO VISION |
| Model Number | ORD-15.6 |
| Certification | CE,ETL,RoHS,FCC,3C,UL |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
View Detail Information
Explore similar products
Wedding Event Indoor Video Wall Led Display , Led Stage Screen Rental 1/10 Scan
65536 Pixels/M2 Led Stage Curtain Screen , Large Sport Perimeter Led Display
Waterproof Dance Floor Stage Rental LED Display Optional Interactive Effect 3
Stage Show P4 P5 HD LED Display Video Wall Board SMD2727 For Indoor Rental
Product Specification
| Payment Terms | D/A, D/P, L/C, T/T, Western Union, Paypal,MoneyGram,MasterCard,Visa,Credit Card | Supply Ability | 10000m²/month |
| Delivery Time | 20-25 work days | Packaging Details | Flight Case/Road Case |
| Pixel Pitch | 15.625mm | Cabinet Resolution | 32*64px |
| Cabinet Weight | 10kg | Ingress Protection(front/rear) | IP65/IP54 |
| Viewing Angle(H/V) | 140°/140° | Life Span | ≥100000hrs |
| Power Consumption(avg.) | 320w/m2 | Pixel Failure | <0.0003 |
| Brand Name | BAKO VISION | Model Number | ORD-15.6 |
| Certification | CE,ETL,RoHS,FCC,3C,UL | Place of Origin | Shenzhen,China |
| High Light | led screen stage backdrop ,stage background led screen | ||
Outdoor Stage Rental LED Display P15.6 Pixel Failure Less than 0.0003 High Brightness Viewing Angle 140°
Products Feature:
1. Seamless Connection and Easy Installation,0.1mm gapline between 2 cabinets.
2. Cabinet Size: 500mm*500mm. Fast locks design, cabinets can be easily assemblied in 7 seconds.
3. Cost Saving for Installation and Maintenance
4. Dual-maintenance, no need fan, noiseless, low power comsumption.
5. Vertical / Horizontal viewing angle 140 degree.
6. Calibration for high quality picture.
7. High Brightness 5500CD/m2
8. Waterproof IP65
Application
Ideal for super market, Shopping mall, hospital, bank, enterprises, government offices, exhibition hall, hotel, sports stadium center, customs, staging area,car exhibition, airport, transportation, parks, TV.
Specification
| Model | ORD-15.6 |
| Pixel Pitch | 15.625mm |
| Cabinet Dimension | 500*1000mm |
| Cabinet Resolution | 32*64px |
| Cabinet Weight | 10kg |
| Cabinet Material | aluminum |
| Ingress Protection(front/rear) | IP65/IP54 |
| Brightness | >5500nits |
| Viewing Angle(H/V) | 140°/140° |
| Frame Refresh | ≥ 60Hz |
| Data Refresh Rate | >1500Hz |
| Gray Scale | 16bit |
| Power Consumption(avg.) | 320w/m2 |
| Input Voltage | AC110/220±10%,50~60Hz |
| Temperature(operating/storage) | -20~50°C / -40~60°C |
| Humidity(operating/storage) | 10%~90%RH / 10%~85%RH |
| MTBF | ≥1000hrs |
| Life Span | ≥100000hrs |
| Pixel Failure | <0.0003 |
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2005
Total Annual:
10millions-80millions
Employee Number:
100~600
Ecer Certification:
Verified Supplier
LED Vision Technology Limited, started in Shenzhen in 2005, a world class manufacturer of high end LED displays, focusing on professional customers among domestic and overseas markets. LED Vision Technology Limited is fully capable to provide the tailor work of OEM, ODM, creative LED models beside o... LED Vision Technology Limited, started in Shenzhen in 2005, a world class manufacturer of high end LED displays, focusing on professional customers among domestic and overseas markets. LED Vision Technology Limited is fully capable to provide the tailor work of OEM, ODM, creative LED models beside o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!