| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 8000 square meter per month |
| Delivery Time | 20-25 work days |
| Packaging Details | Flight Case or Wooden Case |
| Driving Method | Constant current |
| MTBF | ≥1000 Hours |
| Control System | USB/LAN/WIFI/GPRS/3G/4G |
| Screen Size | 960*1920mm |
| Screen Resolution (W*H) | 192*384 |
| Pixel Pitch | 5mm |
| Pixel Configuration | 1R1G1B |
| Brand Name | BAKOVISION |
| Model Number | IAD-5 |
| Certification | UL,CE,ROHS EMC |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Wireless Portable Light Digital Advertising Display Screens P2.34 For Commercial
Digital Ultra Thin 1080P Led Advertising Player , Commercial Poster Display 600
LED Poster Screen Floor Standing Signage Movable Advertising Panel Digital
P1.9 Pixel Digital Poster Display Hanging Indoor LED Screen Ultra Lightweight
Product Specification
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union | Supply Ability | 8000 square meter per month |
| Delivery Time | 20-25 work days | Packaging Details | Flight Case or Wooden Case |
| Driving Method | Constant current | MTBF | ≥1000 Hours |
| Control System | USB/LAN/WIFI/GPRS/3G/4G | Screen Size | 960*1920mm |
| Screen Resolution (W*H) | 192*384 | Pixel Pitch | 5mm |
| Pixel Configuration | 1R1G1B | Brand Name | BAKOVISION |
| Model Number | IAD-5 | Certification | UL,CE,ROHS EMC |
| Place of Origin | China | ||
| High Light | led poster display ,mirror led display | ||
P5 Smart Digital Indoor LED Poster Wide View Angle High Brightness and Greyscale RGB for Advertising
Product features:
You can enjoy good visual effect due to its high definition and greyscale.
You can achieve the synchronous and asynchronous control with WIFI, 3G/4G wireless control.
Quick installation, simple operation and convenient maintenance save the cost greatly.
Features:
This product is widely used in shopping malls, restaurants, airports, hospitals, gas stations, shops and other indoor places.
The product can be connected to multiple network modes and supports remote office control.
You can set its playback content in advance , which is easy to operate.
The brightness can be adjusted according to different environment .
![]()
Why Choose LED?
![]()
Specification:
| Model | IAD-5 |
| Pixel Pitch | 5mm |
| Pixel Configuration | 1R1G1B |
| LED Type | SMD2121 |
| Module Size | 160*160 |
| Screen Size | 960*1920mm |
| Screen Resolution (W*H) | 192*384 |
| Frame Size | 1060*2320*95mm |
| Frame Material | Aluminum frame |
| Base Material | Steel base |
| Cover Material | Armored glass |
| Weight | 175kg |
| Brightness | >1200nits |
| Driving Method | Constant current |
| Scanning | 1/16 Scan |
| View Angle(H/V) | 140°/140° |
| Viewing Distance | ≥5m |
| Power consumption(Max.) | 1080w |
| Power Supply | AC 110/220±10% 50~60Hz |
| MTBF | ≥1000 Hours |
| Earth Leakage Current | <1.5mA |
| Storage Temperature | -40℃ ~ +85℃ |
| Operating Temperature | -30℃ ~ +60℃ |
| Operating Humidity | 10%~75% |
| Control System | USB/LAN/WIFI/GPRS/3G/4G |
| Certification | UL,CE,ROHS EMC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2005
Total Annual:
10millions-80millions
Employee Number:
100~600
Ecer Certification:
Verified Supplier
LED Vision Technology Limited, started in Shenzhen in 2005, a world class manufacturer of high end LED displays, focusing on professional customers among domestic and overseas markets. LED Vision Technology Limited is fully capable to provide the tailor work of OEM, ODM, creative LED models beside o... LED Vision Technology Limited, started in Shenzhen in 2005, a world class manufacturer of high end LED displays, focusing on professional customers among domestic and overseas markets. LED Vision Technology Limited is fully capable to provide the tailor work of OEM, ODM, creative LED models beside o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!