| Model Number | YAUB-04-80 |
| Certification | CE,ROHS, UL,SAA |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Bright 54w Urban Led Lighting Energy Saving Led Street Light Fixtures
Outdoor Urban Solar Garden Lights / ZHUB-03A-80 Led Garden Lights 3000-6500K
Outdoor Led Garden Lights 50W Garden Lighting Fixtures Outdoor Garden Lighting
Ip65 IK08 Aluminum Urban Led Lighting ZHUB-02-50 50000h Led Lifetime
Product Specification
| Payment Terms | By T/T ,L/C | Supply Ability | 10000PCS/Month. |
| Delivery Time | 7-30 days base on order quantity | Packaging Details | Carton box with foam |
| Manufacturer | Ninghai Die Casting Energy Co.,Ltd | Material | ZLD102 Aluminum |
| Wattage | 30~80W | Fixture Color | BALCK/GREY |
| IP | 66 | LED Color | WW/NW/CW |
| CRI | >70 | Input Voltage | AC90~305V |
| Frequency Range | 50 - 60Hz | Working Ambient Humidity | 20% - 90% |
| Working Ambient Temperature | -40℃ ~50℃ | Brand Name | Die Casting Man/OEM |
| Model Number | YAUB-04-80 | Certification | CE,ROHS, UL,SAA |
| Place of Origin | China | ||
Specifications
| Electrical Specifications | Frequency Range | 50/60Hz |
| Input Wattage | 30~80W | |
| Input Voltage | AC90-305V | |
| Operating Humidity | 20%~90%RH | |
| Working Temperature | -40 ~ 50°C | |
| Power Fact(PF) | >0.95 | |
| Driver Efficiency | > 0.9 | |
| Photometric Specifications | LED Luminous Flux | |
| Power Factor | PF≥0.92 | |
| Led Luminous Efficiency | 100LM/W | |
| CRI | Ra ≥ 70 | |
| Color Temperature | 3000/4000/6500k | |
| Mechanical Specifications | IP Rating | IP66 |
| Warranty | 5Years | |
| Heat Radiator | die-casting body as heat sink | |
| Lens | Patented anti-glare optic lense | |
| Fixture Dimension | ø348*615 | |
| Fixture Weightx | ||
Packing Type | 1 unit /ctn |
| Packing Dimension | 430*450*180mm | |