China CLF OEM ODM Lithium Battery Pack 124.8V300AH Airport Tractor Sightseeing Low
  1. China CLF OEM ODM Lithium Battery Pack 124.8V300AH Airport Tractor Sightseeing Low
CLF OEM ODM Lithium Battery Pack 124.8V300AH Airport Tractor Sightseeing Low
  1. MOQ: 2units
  2. Price: USD8000
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, L/C
Supply Ability 100units
Delivery Time 20-30working days
Packaging Details UN export standard package
Rated voltage 124.6V
Rated capacity 300Ah
Battery type LiFePO4
Charge current 50A
Discharge current 300A
IP grade IP65
Size 1140*340*300mm or customized
Weight 300KG
Warranty 5years
Brand Name CLF
Model Number CLF-R3823
Certification UN38.3/MSDS/CE/ROHS
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, L/C Supply Ability 100units
Delivery Time 20-30working days Packaging Details UN export standard package
Rated voltage 124.6V Rated capacity 300Ah
Battery type LiFePO4 Charge current 50A
Discharge current 300A IP grade IP65
Size 1140*340*300mm or customized Weight 300KG