China 6Volt lithium primary battery 3000mah limno2 battery CP505050 2S battery pack
  1. China 6Volt lithium primary battery 3000mah limno2 battery CP505050 2S battery pack
  2. China 6Volt lithium primary battery 3000mah limno2 battery CP505050 2S battery pack
  3. China 6Volt lithium primary battery 3000mah limno2 battery CP505050 2S battery pack
  4. China 6Volt lithium primary battery 3000mah limno2 battery CP505050 2S battery pack
6Volt lithium primary battery 3000mah limno2 battery CP505050 2S battery pack
  1. MOQ: 10 pcs
  2. Price: Bargain
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C, T/T, Western Union
Supply Ability 50000pcs/Month
Delivery Time 10-15 days
Packaging Details Cartons
Type Disposable battery
Shape Pouch cell
Protection PTC
Part number CP505050-2S battery
Voltage 3Volt li-mno2 battery
Capacity 3000mah thin cell battery
Brand Name OEM
Model Number 6V limno2 battery CP505050-2S battery pack
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms L/C, T/T, Western Union Supply Ability 50000pcs/Month
Delivery Time 10-15 days Packaging Details Cartons
Type Disposable battery Shape Pouch cell
Protection PTC Part number CP505050-2S battery
Voltage 3Volt li-mno2 battery Capacity 3000mah thin cell battery
Brand Name OEM Model Number 6V limno2 battery CP505050-2S battery pack
Place of Origin China
High Light 6V lithium primary battery 3000mAhCP505050 2S battery packUltra thin LiMnO2 battery
6Volt lithium primary battery 3000mah limno2 battery CP505050 2S battery pack customized
CP505050 3V Li-MnO2 Ultra Thin Soft Battery pack 6.0V Pouch Cell battery 2S CP505050 Battery 6Volt soft square LiMnO2 Lithium Battery 3000mah CP505050-2S ultra thin primary battery 6V Li-MnO2 Soft Batteries 3000mah Non-Rechargeable battery 6V 3000mAh CP505050 2S Lithium Pouch Cell battery For ETC RFID, Alarm Systems.
CP505050 Lithium Pouch Cell battery 6V CP pouch cells CP505050 2S particularly battery CP505050 3000mAh Li-MnO2 soft battery pouch cell 6V battery represent a significant advancement in battery technology
Data sheets:
The 6V lithium battery is make with CP505050 2S battery pack 3000mah litihium pouch metal battery 6V disposable battery CP50500 battery is Ultra-thin flat design for industrial IoT sensors, medical wearables, etc.
LUS battery factory welcome any size lithium battery customizations
6V CP505050 primary battery data sheet
Type Disposable batteries
Name Li-MnO2 Battery ultra thin cell
Model CP505050 2S battery
Voltage 6.0V
Capacity 3000mah
Dimension 10.5*51*50.5mm
Temperature -40 to +60
Weight 46g
Max contiuned current 1000mA
Max plus current 2500mA
Terminals Can be customized
OEM and ODM Welcome
Soft lithium battery CP505050 6V pouch lithium manganese battery pack