China KBE-6500MTD Double-Head CNC profile machining center
  1. China KBE-6500MTD Double-Head CNC profile machining center
KBE-6500MTD Double-Head CNC profile machining center
  1. MOQ: 1
  2. Price: TO BE NEGOTIATED
  3. Get Latest Price
Delivery Time 30-60 DAYS
Payment Terms T/T
Supply Ability 10 PCS/MONTH
X-axis travel Maximum travel of single axis: 5235 mm, minimum distance between dual axes: 1318 mm
Y-axis travel 550mm
Z-Axis travel 700mm
B-axis ±90°
Distance from spindle nose to table surface 150-850mm
Worktable 6500*600mm
Brand Name GUSS
Model Number KBE-6500MTD
Place of Origin JIANGSU
Certification CE
View Detail Information
Inquiry by Email Get Latest Price
Chat online Now Ask for best deal
Explore similar products
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Delivery Time 30-60 DAYS Payment Terms T/T
Supply Ability 10 PCS/MONTH X-axis travel Maximum travel of single axis: 5235 mm, minimum distance between dual axes: 1318 mm
Y-axis travel 550mm Z-Axis travel 700mm
B-axis ±90° Distance from spindle nose to table surface 150-850mm
Worktable 6500*600mm Brand Name GUSS
Model Number KBE-6500MTD Place of Origin JIANGSU
Certification CE
Technical Features
  • Flexible oscillating axis for multi-angle cutting with A/C or B-axis swing motion
  • Long X-axis travel up to 6500 mm for processing elongated workpieces