| CertifiExcavatorion | ISO9001 |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100000pcs/month |
| Delivery Time | 10-45 days |
| Packaging Details | Carton Packing |
| OE No. | SB31849P |
| Excavatoregory | Tid Rod Assembly |
| Material | Steel As Picture |
| Color | Black As Picture |
| Length | 460mm |
| Weight | 8.7kg |
| P THR | 1-5/16" X 12G |
| Warranty | 6 Months |
| Brand Name | Meicely |
| Model Number | SB31849P |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
4654 Truck Spare Parts Brake Lining For ISO9001
#J9368 AXIS 910611 Guide Pulley Support
OE No. EOS-0444 446GC332 Use for rvi 5200567812 Valve Seal E-Tech
E6 Engine Piston Ring OE No. EPR-1816 353GC280B 353GC241CP 353GC2121 1353GC241SP
Product Specification
| CertifiExcavatorion | ISO9001 | Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100000pcs/month | Delivery Time | 10-45 days |
| Packaging Details | Carton Packing | OE No. | SB31849P |
| Excavatoregory | Tid Rod Assembly | Material | Steel As Picture |
| Color | Black As Picture | Length | 460mm |
| Weight | 8.7kg | P THR | 1-5/16" X 12G |
| Warranty | 6 Months | Brand Name | Meicely |
| Model Number | SB31849P | Place of Origin | China |
| High Light | Truck steering tie rod assembly ,Heavy-duty tie rod 460mm ,Tie rod assembly with warranty | ||
SB31849P Steering System Tie Rod Assembly, Length 460mm, Weight 8.7kg, P THR 1 5/16" X 12G
SpecifiExcavatorion
| SpecifiExcavatorion As Follows | |
| OE No. | SB31849P |
| Excavatoretory | Tie Rod Assembly |
| Material | Steel |
| Color | Black As Picture |
| Length | 460mm |
| Weight | 8.7kg |
| P THR | 1-5/16" X 12G |
| Warranty | 6 months |
Description
With respect to this steering system tie rod assembly, it has a good quality, which was sold well in the American market and gained a good reputation across the American customer.
SB31849P Steering System Tie Rod Assembly
Length 460mm, Weight 8.7kg, P THR 1 5/16" X 12G
Other OE No.
| Other OE No. As Follows | |
| Truck Model | Other OE No. |
| SB31849P Tie Rod Assembly | L70F463P180 |
| SB31849P Tie Rod Assembly | OT 5006 003 |
| SB31849P Tie Rod Assembly | 11J56-11 |
| SB31849P Tie Rod Assembly | 12 4001 003 |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2004
Total Annual:
5000000-8000000
Employee Number:
16~20
Ecer Certification:
Verified Supplier
Guangzhou Sunrise Int’l Co., Ltd is a manufacturing and trading company. Since 2004 it has been in business of truck & car spare parts for more than 15 years. Our products are applicable to the car, heavy truck, trailer and mechanical vehicle for such brands as Mercedes-Benz, VOL-VO, Sc... Guangzhou Sunrise Int’l Co., Ltd is a manufacturing and trading company. Since 2004 it has been in business of truck & car spare parts for more than 15 years. Our products are applicable to the car, heavy truck, trailer and mechanical vehicle for such brands as Mercedes-Benz, VOL-VO, Sc...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!