| CertifiExcavatorion | ISO9001 |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100000pcs/month |
| Delivery Time | 10-45 days |
| Packaging Details | Carton Packing |
| OE No. | 236GB244B |
| Model | 57GC2120C |
| Material | Stainless Iron Glass Fiber Filter Paper |
| Weight | 0.25 KG |
| Type | Fuel Filter |
| Color | Customized As Requested |
| Diameter | 92mm |
| Height | 116mm |
| Brand Name | Meicely |
| Model Number | 236GB244B |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Auto Electronic Truck Fuel Injectors 1.4L 1.6L 0280158034 0280158035 8200227124
20848764 Diesel Electric Fuel Pumps SAE J1985 Semi Truck Oil Filter
Air Oil Hydraulic Fuel Filter 25MF435B H27WF For Truck 93*137
25MF436B Fuel Filter Truck Auto Coolant 108*145 For BOBExcavator V619
Product Specification
| CertifiExcavatorion | ISO9001 | Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100000pcs/month | Delivery Time | 10-45 days |
| Packaging Details | Carton Packing | OE No. | 236GB244B |
| Model | 57GC2120C | Material | Stainless Iron Glass Fiber Filter Paper |
| Weight | 0.25 KG | Type | Fuel Filter |
| Color | Customized As Requested | Diameter | 92mm |
| Height | 116mm | Brand Name | Meicely |
| Model Number | 236GB244B | Place of Origin | China |
| High Light | 92mm Oil Filter Kit ,57GC120C ,236GB244B | ||
Truck OE No. 236GB244B Fuel Filter Kit 57GC120C
SpecifiExcavatorion
| SpecifiExcavatorion As Follows | |
| OE No. | 236GB244B |
| Model No. | 57GC2120C |
| Material | Stainless Iron Glass Fiber Filter Paper |
| Excavatoregory | Fuel Filter |
| Color | White or Customized As Requested |
| Size | Customized As Requested |
| Diameter | 92mm |
| Height | 116mm |
| Weight | 0.25 kilograms |
| Length | Refer To Height |
| Thread | N/A |
| HS Code | 8421230000 |
Description
| Product Name | (236GB244B, 57GC286) Fuel Filter for Used in Truck |
| Brand | MEICELY |
| Size | Normal |
| Car make | uesd for |
| Materials | Superior Filter Paper Media |
| Environmental Filter Paper | |
| Long-lasting Plastic | |
| Stainless Iron | |
| Warranty | 80,000-100,000miles |
| MOQ | Negotiable |
| Delivery Time | 10-45 days |
| Supply Capability | 6,000 per days |
| Features | 1. Original equipment design and quality 2. 99% filtration efficiency 3. High dust-holding capacity 4.Good temperature resistance |
Other OE No.
| Other OE No. As Follows | |
| Truck Model | OE No. |
| 236GB244B | 57GC286 |
| 236GB244B | 36GB244 |
| 236GB244B | 57GC2120C |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Trading Company
Year Established:
2004
Total Annual:
5000000-8000000
Employee Number:
16~20
Ecer Certification:
Verified Supplier
Guangzhou Sunrise Int’l Co., Ltd is a manufacturing and trading company. Since 2004 it has been in business of truck & car spare parts for more than 15 years. Our products are applicable to the car, heavy truck, trailer and mechanical vehicle for such brands as Mercedes-Benz, VOL-VO, Sc... Guangzhou Sunrise Int’l Co., Ltd is a manufacturing and trading company. Since 2004 it has been in business of truck & car spare parts for more than 15 years. Our products are applicable to the car, heavy truck, trailer and mechanical vehicle for such brands as Mercedes-Benz, VOL-VO, Sc...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!