China Annular BOP Packing Element Type GX,13 5/8 10000 PSI BOP Seal
  1. China Annular BOP Packing Element Type GX,13 5/8 10000 PSI BOP Seal
Annular BOP Packing Element Type GX,13 5/8 10000 PSI BOP Seal
  1. MOQ: 1 Set
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C,T/T,Western Union
Supply Ability 50 sets per month
Delivery Time 30 days
Packaging Details Wooden Box
Product Name Annular BOP Packer
Pressure 10000PSI
Material NBR
Weight 267KG
Port Guangzhou
Application Industry Oil Drilling
Brand Name RONGSHENG
Model Number 13 5/8"
Certification API 16A
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms L/C,T/T,Western Union Supply Ability 50 sets per month
Delivery Time 30 days Packaging Details Wooden Box
Product Name Annular BOP Packer Pressure 10000PSI
Material NBR Weight 267KG
Port Guangzhou Application Industry Oil Drilling
Brand Name RONGSHENG Model Number 13 5/8"
Certification API 16A Place of Origin China
High Light 13 5/8 annular BOP packing element10000 PSI BOP sealGX type BOP packing element
Product Parameter
Equipment information Type GX 13 5/8"10K
Description Annular BOP Packing Element
Type GX,13 5/8 10K
Standard Service
API Temperature Class:BGD
Performance level API 16A PR2
Equipment rated working
pressure
10000 psi
Temperature range Low temperature-18℃(0°F)