| PN | S5720-36C-EI-AC |
| Extended Slots | One extended slot |
| Fixed Ports | 28 x 10/100/1,000 Base-T (4 GE Combo SFP) 4 x 10 Gig SFP+ |
| Power Supply | AC power supply |
| Forwarding Performance | 132 Mpps |
| Brand Name | HUAWEI |
| Model Number | S5720-36C-EI-AC |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Huawei Network Switches CE6881-48S6CQ 48*10G SFP+ 6*100G QSFP28 Without Fan And
S5700-26X-SI-12S-AC Huawei Network Switches 12 X Gig SFP 2 X 10 Gig SFP+,256
Huawei RH Series Rack Servers - RH 2288 V3 Server - BC1M23EC05.RH2288 V3 8HD(2
Flexible Ethernet Networking Huawei Network Switches Energy Saving Fan Free
Product Specification
| Payment Terms | T/T, Western Union, Paypal | Supply Ability | 100 PCS/MONTH |
| Delivery Time | 1-2 DAYS | Packaging Details | NEW IN BOX |
| Brand | HUAWEI | PN | S5720-36C-EI-AC |
| Power Supply | AC power supply | Forwarding Performance | 132 Mpps |
| Brand Name | HUAWEI | Model Number | S5720-36C-EI-AC |
| Certification | CE | Place of Origin | China |
| High Light | gigabit network switch ,huawei ethernet switches | ||
S5720-36C-EI-AC Huawei 28 Ports PoE Network S5700 Switch 4 x 10 Gig SFP+
S5720-36C-EI-AC Specification |
| MAC address table |
| VLAN |
| Ring protection |
| Reliability |
| MPLS features |
| IP routing |
| IPv6 features |
| Multicast |
| QoS/ACL |
| Security |
| Access Security | DHCP Relay, DHCP Server, DHCP Snooping, DHCP Security |
| Management and maintenance |
| Interoperability |
| Operating environment |
Operating temperature: 0℃–50℃ Relative humidity: 10%–90% (non-condensing) |
| Input voltage |
AC: Rated voltage range: 100 V to 240 V AC, 50/60 Hz Maximum voltage range: 90 V to 264 V AC, 47/63 Hz DC: Rated voltage range: –48 V to –60 V, DC Maximum voltage range: –36 V to –72 V DC Note: PoE-support switches do not use DC power supplies. |