| Model | ES5M0PSD1700 |
| Part Number | 02310GBM |
| Product Support | 167W |
| Condition | New with 1Year Replacement Warranty |
| Shipment | DHL,UPS,TNT, |
| Brand Name | Huawei |
| Model Number | ES5M0PSD1700 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Cisco PWR-4000-DC 4400 Series DC Power Supply As Spare rectifier module
C9400 - PWR - 2100AC - Cisco Switch Catalyst 9400 Accessories Secpath Switch
Hot Selling Original New PWR-C1-1100WAC-P/2 9000 Switch Power Supply Lead Time 1
ES0W2PSA0150 Huawei Power Supply 150W AC Power Module With S5700 Series Switch
Product Specification
| Payment Terms | Western Union, L/C, T/T, Paypal | Supply Ability | 300 |
| Delivery Time | 2-3days | Packaging Details | plastic package for anti-static |
| Brand | Huawei | Model | ES5M0PSD1700 |
| Part Number | 02310GBM | Product Support | 167W |
| Condition | New with 1Year Replacement Warranty | Shipment | DHL,UPS,TNT, |
| Brand Name | Huawei | Model Number | ES5M0PSD1700 |
| Certification | CE | Place of Origin | China |
| High Light | fiber optic transceiver ,cisco xenpak module | ||
ES5M0PSD1700 Huawei Power Supply 170W DC Power Module, Support S6720S-EI
ES5M0PSD1700 Overview
ES5M0PSD1700 Huawei Power Supply 170W DC Power Module, Support S6720S-26Q-EI-24S-AC, S6720S-26Q-EI-24S-DC
Item |
Description |
|---|---|
| Dimensions (H x W x D) |
40 mm x 70 mm x 205 mm (1.6 in. x 2.8 in. x 8.1 in.) |
| Weight |
< 1.0 kg (2.20 lb) |
Rated input voltage range |
-48 V DC to -60 V DC |
Maximum input voltage range |
-36 V DC to -72 V DC |
Input current |
6 A |
Maximum output current |
14.2 A |
Rated output voltage |
12 V |
Maximum output power |
170 W |