China B156HAN09.0 15.6 Inch TN LCD Module 1920*1080 Resolution TFT Display
  1. China B156HAN09.0 15.6 Inch TN LCD Module 1920*1080 Resolution TFT Display
  2. China B156HAN09.0 15.6 Inch TN LCD Module 1920*1080 Resolution TFT Display
B156HAN09.0 15.6 Inch TN LCD Module 1920*1080 Resolution TFT Display
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Type TFT-LCD, TFT-LCD
Display Size 15.6 inch
Supplier Type Angent
Viewing Angle 85/85/85/850)
Resolution 1920*1080
Size 15.6 inch
Backlight WLED
Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins
Application Digital Photo Frame
Brightness 1500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1200:1 (Typ.) (TM)
Color 16.2M , 99% sRGB
Place of Origin Guangdong, China
Brand Name YJ
Product Specification
Type TFT-LCD, TFT-LCD Display Size 15.6 inch
Supplier Type Angent Viewing Angle 85/85/85/850)
Resolution 1920*1080 Size 15.6 inch
Backlight WLED Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins
Application Digital Photo Frame Brightness 1500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1200:1 (Typ.) (TM) Color 16.2M , 99% sRGB
Place of Origin Guangdong, China Brand Name YJ
High Light 1920*1080 touch lcd panel1920*1080 lcd display panel15.6 inch touch lcd panel
Product Overview
Technical Specifications
  • Panel Size: 15.6 inch
  • Resolution: 1920 × 1080 (FHD, 16:9)
  • Display Type: IPS (AHVA), Normally Black
  • Brightness: ~400 cd/m² typical
  • Contrast Ratio: ~1200:1
  • Viewing Angle: 85/85/85/85 (wide viewing)
  • Color Depth: 16.7M colors (8-bit)
  • Interface: eDP 1.4 (2-lane)
  • Backlight: WLED, long-life LED system
  • Active Area: 344.16 × 193.59 mm
  • Outline Size: ~349.16 × 215.4 × 2.6 mm