China B173ZAN01.0 EDP Interface TFT LCD Display Modules 17.3 Inch 3480*2160 Resolution
  1. China B173ZAN01.0 EDP Interface TFT LCD Display Modules 17.3 Inch 3480*2160 Resolution
  2. China B173ZAN01.0 EDP Interface TFT LCD Display Modules 17.3 Inch 3480*2160 Resolution
  3. China B173ZAN01.0 EDP Interface TFT LCD Display Modules 17.3 Inch 3480*2160 Resolution
B173ZAN01.0 EDP Interface TFT LCD Display Modules 17.3 Inch 3480*2160 Resolution
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Type TFT, TFT
Display Size 17.3 inch
Supplier Type ODM
Resolution 1920*1080
Size 17.3 inch
Backlight WLED
Model B173ZAN01.0
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Applications Industrial LCD
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Interface eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , 30 pins
Viewing Angle 89/89/89/89
Place of Origin Japan
Brand Name Y&J
Model Number B173ZAN01.0
Product Specification
Type TFT, TFT Display Size 17.3 inch
Supplier Type ODM Resolution 1920*1080
Size 17.3 inch Backlight WLED
Model B173ZAN01.0 Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Applications Industrial LCD Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Interface eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , 30 pins Viewing Angle 89/89/89/89
Place of Origin Japan Brand Name Y&J
Model Number B173ZAN01.0
High Light odm touch lcd panelodm lcd display panel1920*1080 touch lcd panel
Product Overview
Technical Specifications
Specification Details
Panel Size 17.3 inch
Resolution 3840 × 2160 (UHD / 4K, 16:9)
Display Type AHVA (IPS-type), Normally Black, Transmissive
Brightness ~400 cd/m² typical
Contrast Ratio ~1000:1
Viewing Angle 89/89/89/89 (wide viewing)
Color Depth 16.7M colors (8-bit)
Color Gamut up to 100% RGB (variant dependent)
Interface eDP (4 lanes, 40-pin)
Backlight WLED (edge-lit, LED driver integrated)
Active Area 382.12 × 214.94 mm
Outline Size 398.1 × 230.45 × ~4.0 mm
Refresh Rate 60 Hz