China LM190E0A-SLA1 19.0-Inch TFT LCD Screen Module 1280*1024 Resolution LVDS & RGB
  1. China LM190E0A-SLA1 19.0-Inch TFT LCD Screen Module 1280*1024 Resolution LVDS & RGB
  2. China LM190E0A-SLA1 19.0-Inch TFT LCD Screen Module 1280*1024 Resolution LVDS & RGB
LM190E0A-SLA1 19.0-Inch TFT LCD Screen Module 1280*1024 Resolution LVDS & RGB
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Type TFT
Display Size 19
Supplier Type Agent
Model LM190E0A-SLA1
Panel Size 19''
Resolution 1280*1024
Display Colors 16.7M
General Grade A Grade
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins , Connector
MOQ 1PCS
Application Industrial Application
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Place of Origin Japan
Brand Name Brand new
Product Specification
Type TFT Display Size 19
Supplier Type Agent Model LM190E0A-SLA1
Panel Size 19'' Resolution 1280*1024
Display Colors 16.7M General Grade A Grade
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins , Connector MOQ 1PCS
Application Industrial Application Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM) Place of Origin Japan
Brand Name Brand new
High Light 1280*1024 touch lcd panel1280*1024 lcd display panelindustrial touch lcd panel
LM190E0A-SLA1 19.0-Inch TFT LCD Screen Module 1280*1024 Resolution LVDS & RGB Interface
Product Overview
Key Specifications
Panel Size 19.0 inch
Resolution 1280 * 1024 (SXGA, 5:4)
Display Type AH-IPS, Normally Black, Transmissive
Brightness ~250 cd/m² (typical)
Contrast Ratio ~1000:1 (typical)
Viewing Angle 89/89/89/89 (wide viewing)
Color Depth 16.7M colors (8-bit + FRC)
Interface LVDS (2-channel, 8-bit, 30-pin)
Backlight WLED (edge-lit, no driver integrated in panel)
Active Area 376.32 * 301.056 mm
Outline Size 396 * 324 * ~10 mm
Power Supply 5.0V logic