| Model | LM190E0A-SLA1 |
| Panel Size | 19'' |
| Resolution | 1280*1024 |
| Display Colors | 16.7M |
| General Grade | A Grade |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins , Connector |
| MOQ | 1PCS |
| Application | Industrial Application |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) |
| Place of Origin | Japan |
| Brand Name | Brand new |
View Detail Information
Explore similar products
High Quality LJ640U34 8.9'' 640*400 EL-LCD DISPLAY
6.2 Inch 720*1520 LTPS TFT-LCD BS062WFS-L30 High-quality Lcd Panel in Stock
High Quality Service G170HAN01.0 1920*1920 Resolution Lcd Display Panel 17
17.0-Inch WLED New Compatible LCD Display Module 1280*1024 Customizable
Product Specification
| Type | TFT | Display Size | 19 |
| Supplier Type | Agent | Model | LM190E0A-SLA1 |
| Panel Size | 19'' | Resolution | 1280*1024 |
| Display Colors | 16.7M | General Grade | A Grade |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins , Connector | MOQ | 1PCS |
| Application | Industrial Application | Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) (TM) | Place of Origin | Japan |
| Brand Name | Brand new | ||
| Panel Size | 19.0 inch |
| Resolution | 1280 * 1024 (SXGA, 5:4) |
| Display Type | AH-IPS, Normally Black, Transmissive |
| Brightness | ~250 cd/m² (typical) |
| Contrast Ratio | ~1000:1 (typical) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (wide viewing) |
| Color Depth | 16.7M colors (8-bit + FRC) |
| Interface | LVDS (2-channel, 8-bit, 30-pin) |
| Backlight | WLED (edge-lit, no driver integrated in panel) |
| Active Area | 376.32 * 301.056 mm |
| Outline Size | 396 * 324 * ~10 mm |
| Power Supply | 5.0V logic |