China AA150XN09 LCD 15 Inch Lcd Panel 1024*768 Lcd Screen Display CCFL
  1. China AA150XN09 LCD 15 Inch Lcd Panel 1024*768 Lcd Screen Display CCFL
  2. China AA150XN09 LCD 15 Inch Lcd Panel 1024*768 Lcd Screen Display CCFL
AA150XN09 LCD 15 Inch Lcd Panel 1024*768 Lcd Screen Display CCFL
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Type TFT, TFT
Display Size 15
Supplier Type ODM
Contrast Ratio 450:1
Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins
Backlight CCFL
Brightness 350cd/m2
resolution ratio: 1024*768
Size 15 Inch
Viewing Angle 75/75/60/50
Panel no AA150XN09
Applications Industrial LCD
Place of Origin Guangdong, China
Brand Name YJ
Model Number AA150XN09
Product Specification
Type TFT, TFT Display Size 15
Supplier Type ODM Contrast Ratio 450:1
Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Backlight CCFL
Brightness 350cd/m2 resolution ratio: 1024*768
Size 15 Inch Viewing Angle 75/75/60/50
Panel no AA150XN09 Applications Industrial LCD
Place of Origin Guangdong, China Brand Name YJ
Model Number AA150XN09
High Light 1024*768 touch lcd panel1024*768 lcd display panelccfl touch lcd panel
Key Specifications
  • Panel Size: 15.0 inch
  • Resolution: 1024 × 768 (XGA, 4:3)
  • Display Type: TN, Normally White, Transmissive
  • Brightness: ~350 cd/m² (typical)
  • Contrast Ratio: ~450:1 (typical)
  • Viewing Angle: 75/75/60/50 (CR≥10)
  • Color Depth: 16.2M / 16.7M (6-bit + FRC class)
  • Interface: LVDS (1 channel, 6/8-bit)
  • Backlight: CCFL, 4 lamps (no driver integrated)
  • Active Area: 304.13 × 228.10 mm