China TCG057VGLAAANN-GN20 LCD 5.7inch 640*480 30Ppins LVDS LED TFT LCD Panel
  1. China TCG057VGLAAANN-GN20 LCD 5.7inch 640*480 30Ppins LVDS LED TFT LCD Panel
  2. China TCG057VGLAAANN-GN20 LCD 5.7inch 640*480 30Ppins LVDS LED TFT LCD Panel
TCG057VGLAAANN-GN20 LCD 5.7inch 640*480 30Ppins LVDS LED TFT LCD Panel
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Type TFT, TFT
Display Size 5.7''
Display Type TFT
Screen Size 5.7
resolution ratio: 640*480
Panel Type TFT
Panel no TCG057VGLAAANN-GN20
Applications Industrial LCD
Brightness 450cd/m2
Backlight WLED
Product Name 5.7inch 640*480 30Ppins LVDS LED TFT LCD Panel TCG057VGLAAANN-GN20
Interface 30pins LVDS
Color 262K
Place of Origin Japen
Product Specification
Type TFT, TFT Display Size 5.7''
Display Type TFT Screen Size 5.7
resolution ratio: 640*480 Panel Type TFT
Panel no TCG057VGLAAANN-GN20 Applications Industrial LCD
Brightness 450cd/m2 Backlight WLED
Product Name 5.7inch 640*480 30Ppins LVDS LED TFT LCD Panel TCG057VGLAAANN-GN20 Interface 30pins LVDS
Color 262K Place of Origin Japen
High Light 640*480 touch lcd panel640*480 lcd display panel262k touch lcd panel
Key Specifications
Display size 5.7 inch (diagonal)
Resolution 640 × 480 (VGA)
Display type Color TFT (RGB), transmissive
Active area 115.2 × 86.4 mm
Outline dimensions 127.2 × 100.4 × ~6.0 mm
Brightness ~450 cd/m²
Contrast ratio ~500:1
Viewing angle up to 160° (H/V)
Backlight LED (with constant current circuit)
Interface LVDS / CMOS
Logic supply voltage 3.3V (typ.)
Operating temperature -20 ~ +70 °C