China G150XTN06.1 LCD 15 Inch Display Monitors 1024*768 Lcd Display Screen Lcd Screen
  1. China G150XTN06.1 LCD 15 Inch Display Monitors 1024*768 Lcd Display Screen Lcd Screen
  2. China G150XTN06.1 LCD 15 Inch Display Monitors 1024*768 Lcd Display Screen Lcd Screen
G150XTN06.1 LCD 15 Inch Display Monitors 1024*768 Lcd Display Screen Lcd Screen
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Type standard, TFT
Display Size 15 inch
resolution ratio: 1024*768
Size is 15 inch
Interface Type: LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 30 pins Connector
ight Source: WLED
Luminance : 500
Contrast Ratio : 800:1
Viewing Angle: 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10)
Touch Panel : without
Place of Origin Guangdong, China
Brand Name YJ
Product Specification
Type standard, TFT Display Size 15 inch
resolution ratio: 1024*768 Size is 15 inch
Interface Type: LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 30 pins Connector ight Source: WLED
Luminance : 500 Contrast Ratio : 800:1
Viewing Angle: 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10) Touch Panel : without
Place of Origin Guangdong, China Brand Name YJ
High Light 1024*768 touch lcd panel1024*768 lcd display panel15 inch touch lcd panel
G150XTN06.1 LCD 15 Inch Display Monitors 1024*768 Lcd Display Screen Lcd Screen Module
Product Overview
Key Specifications
Size 15.0 inch
Resolution 1024 * 768 (XGA)
Aspect Ratio 4:3
Panel Type a-Si TFT-LCD, TN (normally white)
Brightness 500 cd/m² (typ.)
Contrast Ratio ~700-800:1 (typ.)
Viewing Angle 80/80/70/80 (L/R/U/D, typ.)
Color Depth 16.2M colors (6-bit + FRC)
Interface LVDS (1-channel, 6/8-bit, 30-pin)
Backlight WLED, LED driver included, ~50,000-70,000 hours life
Power Supply 3.3V (logic)
Operating Temperature -20 ~ 70°C
Active Area 304.128 * 228.096 mm
Outline Size 326.5 * 253.5 mm