China LQ150X1LG81 LCD 15 Inch TFT LCD Display Module with 1024*768 Controller Board
  1. China LQ150X1LG81 LCD 15 Inch TFT LCD Display Module with 1024*768 Controller Board
  2. China LQ150X1LG81 LCD 15 Inch TFT LCD Display Module with 1024*768 Controller Board
LQ150X1LG81 LCD 15 Inch TFT LCD Display Module with 1024*768 Controller Board
  1. MOQ: 1 acre
  3. Get Latest Price
Type TFT, TFT
Display Size 15"
Supplier Type ODM
Model LQ150X1LG81
Panel Size 15INCH
Brightness 350 Cd/m2 (Typ.)
Resolution 1024*768
touch no
Viewing Angle 60/60/45/55
Lamp Type CCFL
Application Industrial Application
Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Place of Origin Guangdong, China
Brand Name YJ
Product Specification
Type TFT, TFT Display Size 15"
Supplier Type ODM Model LQ150X1LG81
Panel Size 15INCH Brightness 350 Cd/m2 (Typ.)
Resolution 1024*768 touch no
Viewing Angle 60/60/45/55 Lamp Type CCFL
Application Industrial Application Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Place of Origin Guangdong, China Brand Name YJ
High Light 1024*768 touch lcd panel1024*768 lcd display panel15 inch touch lcd panel
LQ150X1LG81 15 Inch TFT LCD Display Module with 1024*768 Controller Board
Key Specifications
  • Panel Size: 15.0 inch