China LA084X01-SL02 LCD 8.4 Inch 1024*768 TFT LCD Modules Panel Display IPS Type with
  1. China LA084X01-SL02 LCD 8.4 Inch 1024*768 TFT LCD Modules Panel Display IPS Type with
  2. China LA084X01-SL02 LCD 8.4 Inch 1024*768 TFT LCD Modules Panel Display IPS Type with
LA084X01-SL02 LCD 8.4 Inch 1024*768 TFT LCD Modules Panel Display IPS Type with
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Type TFT
Display Size 8.4 inch
Supplier Type Angecy
Model LA084X01-SL02
Panel Size 8.4''
General Grade A Grade
Composition Panel
Backlight CCFL
Display Color 16.7M , 60% NTSC
Luminance 920 cd/m² (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 60 pins , FPC
Resolution 1024(RGB)*768, XGA, 152PPI
Contrast Ratio 1100:1 (Typ.) (TM)
Place of Origin Japan
Brand Name LG Display
Product Specification
Type TFT Display Size 8.4 inch
Supplier Type Angecy Model LA084X01-SL02
Panel Size 8.4'' General Grade A Grade
Composition Panel Backlight CCFL
Display Color 16.7M , 60% NTSC Luminance 920 cd/m² (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 60 pins , FPC Resolution 1024(RGB)*768, XGA, 152PPI
Contrast Ratio 1100:1 (Typ.) (TM) Place of Origin Japan
Brand Name LG Display
High Light 1024*768 tft lcd modules1024*768 tft lcd panels8.4 inch tft lcd panels
Product Specifications
Brand LG Display
Model P/N LA084X01-SL02
Diagonal Size 8.4"