China C090EAN04.1 LCD 9.0 Inch 1280*720 Resolution LCD Screen Panel Model High
  1. China C090EAN04.1 LCD 9.0 Inch 1280*720 Resolution LCD Screen Panel Model High
  2. China C090EAN04.1 LCD 9.0 Inch 1280*720 Resolution LCD Screen Panel Model High
  3. China C090EAN04.1 LCD 9.0 Inch 1280*720 Resolution LCD Screen Panel Model High
C090EAN04.1 LCD 9.0 Inch 1280*720 Resolution LCD Screen Panel Model High
  1. MOQ: 1 piece
  3. Get Latest Price
Type TFT
Display Size 9 inch
Supplier Type Angecy
Model C090EAN04.1
Panel Size 9.0''
Resolution 1280*720
Panel Type a-Si TFT-LCD
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Luminance 800 cd/m² (Typ.)
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Display Color 262K
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Application Industrial Application
Place of Origin Japan
Brand Name YJ
Product Specification
Type TFT Display Size 9 inch
Supplier Type Angecy Model C090EAN04.1
Panel Size 9.0'' Resolution 1280*720
Panel Type a-Si TFT-LCD Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Luminance 800 cd/m² (Typ.) Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Display Color 262K Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Application Industrial Application Place of Origin Japan
Brand Name YJ
High Light 262k lcd panelindustrial lcd panel262k lcd screen panel
C090EAN04.1 LCD 9.0 Inch 1280×720 Resolution LCD Screen Panel
Product Overview
Technical Specifications
Brand AUO
Model P/N C090EAN04.1
Diagonal Size 9.0"