China AA057VF12 Lcd Display Modules High Brightness 5.7 Inch 640*480 Panel Screen
  1. China AA057VF12 Lcd Display Modules High Brightness 5.7 Inch 640*480 Panel Screen
  2. China AA057VF12 Lcd Display Modules High Brightness 5.7 Inch 640*480 Panel Screen
  3. China AA057VF12 Lcd Display Modules High Brightness 5.7 Inch 640*480 Panel Screen
AA057VF12 Lcd Display Modules High Brightness 5.7 Inch 640*480 Panel Screen
  1. MOQ: 1 acre
  3. Get Latest Price
Type TFT
Display Size 5.7
Display Type TFT
Screen Size 5.7
Interface Type CMOS (1 ch, 6-bit) , 33 pins Connector
Luminance 1100
Contrast Ratio 600:1
resolution ratio: 640*480
Size is 5.7"
Panel Type TFT
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Light Source WLED
Place of Origin Japan
Brand Name YJ
Product Specification
Type TFT Display Size 5.7
Display Type TFT Screen Size 5.7
Interface Type CMOS (1 ch, 6-bit) , 33 pins Connector Luminance 1100
Contrast Ratio 600:1 resolution ratio: 640*480
Size is 5.7" Panel Type TFT
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10) Light Source WLED
Place of Origin Japan Brand Name YJ
High Light 7 inch lcd display panel7 inch lcd panel display