China EJ101IA-01B LCD 10.1 Inch LCD Display Panel 40 Pins LVDS LCD Display 1280*800
  1. China EJ101IA-01B LCD 10.1 Inch LCD Display Panel 40 Pins LVDS LCD Display 1280*800
  2. China EJ101IA-01B LCD 10.1 Inch LCD Display Panel 40 Pins LVDS LCD Display 1280*800
  3. China EJ101IA-01B LCD 10.1 Inch LCD Display Panel 40 Pins LVDS LCD Display 1280*800
EJ101IA-01B LCD 10.1 Inch LCD Display Panel 40 Pins LVDS LCD Display 1280*800
  1. MOQ: 1 acre
  3. Get Latest Price
Name LCD Display Panel
Type TFT
Display Size 10.1 inch
Supplier Type Angecy
Panel Size 10.1"
Resolution 1280*800
Panel Type a-Si TFT-LCD
Application Industrial Application
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins , Connector
Lamp Type 3S10P WLED , 15K hours , Without Driver
Surface Hard coating
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Colors 16.7M 50% (CIE1931)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Place of Origin Japan
Brand Name Chimei Innolux
Product Specification
Name LCD Display Panel Type TFT
Display Size 10.1 inch Supplier Type Angecy
Panel Size 10.1" Resolution 1280*800
Panel Type a-Si TFT-LCD Application Industrial Application
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins , Connector Lamp Type 3S10P WLED , 15K hours , Without Driver
Surface Hard coating Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Colors 16.7M 50% (CIE1931) Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Place of Origin Japan Brand Name Chimei Innolux
High Light 10.1 Inch LCD Display Panel40 Pins LVDS LCD DisplayLVDS LCD Display 1280*800
Product Specifications
Brand Chimei Innolux
Model P/N EJ101IA-01B
Diagonal Size 10.1"