China LTM230HL07 23inch Lcd MODULE Panel 1920*1080
  1. China LTM230HL07 23inch Lcd MODULE Panel 1920*1080
  2. China LTM230HL07 23inch Lcd MODULE Panel 1920*1080
  3. China LTM230HL07 23inch Lcd MODULE Panel 1920*1080
  4. China LTM230HL07 23inch Lcd MODULE Panel 1920*1080
LTM230HL07 23inch Lcd MODULE Panel 1920*1080
  1. MOQ: 1 acre
  3. Get Latest Price
Type TFT, TFT
Display Size 23 inch
Supplier Type Angecy
Model LTM230HL07
Size 23inch
Resolution 1920*1080
Backlight WELD
Applications Industrial LCD
Condition New
Brightness 300 Cd/m2 (Typ.)
Interface LVDS 30 pins
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Place of Origin Korea
Brand Name SAMSUNG
Product Specification
Type TFT, TFT Display Size 23 inch
Supplier Type Angecy Model LTM230HL07
Size 23inch Resolution 1920*1080
Backlight WELD Applications Industrial LCD
Condition New Brightness 300 Cd/m2 (Typ.)
Interface LVDS 30 pins Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Place of Origin Korea Brand Name SAMSUNG
High Light 1920*1080 touch lcd panel1920*1080 lcd display panelindustrial touch lcd panel
Product Overview
Technical Specifications
Manufacturer Samsung
Model No. LTM230HL07
Screen Size 23.0 inch
Screen Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 16:9
Dot Layout RGB Vertical Stripe
Active Area 509.184×286.416 mm (H×V)
Outline Dimensions 533.2×312×11 mm (H×V×D)
Weight 2.30Kgs (Max.)
Surface Feature Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)