China PSE85-600-70 45kw ABB Frequency Converter Plc Programming Controller Module
  1. China PSE85-600-70 45kw ABB Frequency Converter Plc Programming Controller Module
  2. China PSE85-600-70 45kw ABB Frequency Converter Plc Programming Controller Module
  3. China PSE85-600-70 45kw ABB Frequency Converter Plc Programming Controller Module
  4. China PSE85-600-70 45kw ABB Frequency Converter Plc Programming Controller Module
  5. China PSE85-600-70 45kw ABB Frequency Converter Plc Programming Controller Module
PSE85-600-70 45kw ABB Frequency Converter Plc Programming Controller Module
  1. MOQ: 1
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T
Delivery Time 3-7 days
Packaging Details Original packaging
Brand ABB
Product type Frequency Converter
Application scenarios Industrial Automation
Condition 100% New Original
Warranty 1 Year
Service One-stop Service
Lead time 3-5 Days
Shipping By DHL\UPS\Fedex\EMS\TNT\Aramex
Brand Name ABB
Model Number PSE85-600-70
Product Specification
Payment Terms T/T Delivery Time 3-7 days
Packaging Details Original packaging Brand ABB
Product type Frequency Converter Application scenarios Industrial Automation
Condition 100% New Original Warranty 1 Year
Service One-stop Service Lead time 3-5 Days
Shipping By DHL\UPS\Fedex\EMS\TNT\Aramex Brand Name ABB
Model Number PSE85-600-70
1. Main Specifications
Rated Frequency (f) 50/60 Hz
Main Circuit 50 / 60 Hz
Rated Operational Voltage 208 ... 600 V AC
Analog Outputs 4…20 mA
Rated Control Circuit Voltage (Uc) 24 V DC
Package Level 1 Depth Length/Height/Width
257 MM 288 MM 178 MM
Packaging Level 1 Gross Weight 3.3 Kilograms
2. Key Selling Points
  1. 45 kW High-Efficiency Active Front End (AFE) System:The PSE85-600-70 is configured for 45 kW output, featuring advanced Active Front End (AFE) technology that enables bidirectional power flow and four-quadrant operation—ideal for applications requiring regenerative braking.