China J14H-52TKL 52 Pins aerospace-Grade Rectangular Connector with 800V Withstand
  1. China J14H-52TKL 52 Pins aerospace-Grade Rectangular Connector with 800V Withstand
  2. China J14H-52TKL 52 Pins aerospace-Grade Rectangular Connector with 800V Withstand
J14H-52TKL 52 Pins aerospace-Grade Rectangular Connector with 800V Withstand
  1. MOQ: 50 pcs
  2. Price: Depending on the quantity
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T,D/P,Western Union
Supply Ability 1000000Pcs/Year
Delivery Time 5-8 Days
Packaging Details Carton packaging
Name J14 Connector J14H-52TKL
Gender Female
Boday Material Metal
Insulator material PPS
Working temperature -55℃~+125℃
Withstand voltage 800V
Brand Name ZSX
Model Number J14H-52TKL
Certification ISO9001
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T,D/P,Western Union Supply Ability 1000000Pcs/Year
Delivery Time 5-8 Days Packaging Details Carton packaging
Name J14 Connector J14H-52TKL Gender Female
Boday Material Metal Insulator material PPS
Working temperature -55℃~+125℃ Withstand voltage 800V
Brand Name ZSX Model Number J14H-52TKL
Certification ISO9001 Place of Origin China
High Light 52 Pins J14 Connectoraerospace-Grade Rectangular Connector800V Withstand Voltage Connector
J14 Series Micro Rectangular Connector J14B-26TK-100CM 26-pin Plug Connector
Product Performance Details
Product model J14H-52TKL Acceleration 980m/s2
Ambient temperature -55℃~+125℃ Rated current 2 A
Vibration 10Hz~2000Hz 196m/s2 Contact resistance ≤10mΩ
Relative humidity
At 40±2℃,90% to 95%
Insulation resistance ≥1000mΩ
Impact 980m/s2 Rated current 5 A
Withstand voltage 800 V Mechanical life 500 times