China EDS344-2-016-000 HYDAC Electronic pressure switch Senso Transmitter
  1. China EDS344-2-016-000 HYDAC Electronic pressure switch Senso Transmitter
  2. China EDS344-2-016-000 HYDAC Electronic pressure switch Senso Transmitter
  3. China EDS344-2-016-000 HYDAC Electronic pressure switch Senso Transmitter
  4. China EDS344-2-016-000 HYDAC Electronic pressure switch Senso Transmitter
EDS344-2-016-000 HYDAC Electronic pressure switch Senso Transmitter
  1. MOQ: 1pcs
  2. Price: Email us for details
  3. Get Latest Price
Description EDS344-2-016-000 HYDAC Electronic pressure switch Senso Transmitter
Stock 20pcs
Payment Terms Paypal,TT,Western Union
Shipping Method LCL, AIR, FCL, Express
Date Code Newest code
Shipping by DHL/UPS/Fedex
Condition New*Original
Warranty 365days
Lead free Rohs Compliant
Lead times Immediately Shipment
Package Standard
Mounting Style Standard
View Detail Information
Contact Now Ask for best deal
Get Latest Price Request a quote
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Description EDS344-2-016-000 HYDAC Electronic pressure switch Senso Transmitter Stock 20pcs
Payment Terms Paypal,TT,Western Union Shipping Method LCL, AIR, FCL, Express
Date Code Newest code Shipping by DHL/UPS/Fedex
Condition New*Original Warranty 365days
Lead free Rohs Compliant Lead times Immediately Shipment
Package Standard Mounting Style Standard
HYDAC
Product Category:
Pressure Sensor Switch Transmitter
Pressure Transmitter
Model:
EDS 344-2-016-000
Art Nr.
906274
Pressure Measuring Range:
0 … 16 bar
Signal output:
1.2mA
Connection:
G ¼ , Male Threaded
Electrical Connection:
M18, 4 pole binder plug
Supply Voltage:
20 … 32 V DC
Fluid Temperature Range:
–40 … 85°C