Products
Manufacturer of a wide range of products which include Standard indoor P2.5 poster LED display 2000*680 mm for mall and stores,SMD2121 1200cd/sqm P2.5 Led Poster Screen 3G 4G System easy move and installatio,Customizable Disco Bal...
MOQ: 1sqm
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 3000 pcs a month |
| Delivery Time | 5-8 days |
| Packaging Details | Carton+wooden case or flight case |
| Pixels | 3mm |
| Module size | 192x192mm |
| Total module | 3x10=30pcs |
| Pixel density | 111111dots/sqm |
| Cabinet size | 640x1980mm |
| LED lamp | kinglight or nationstar |
| IC | SMD2121 RGB |
| Power supply | G-energy |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P3 |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2set
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000sqm per month |
| Delivery Time | 7-10 days |
| Packaging Details | wooden case or flight case are available. |
| Moudle Size | 160*160mm |
| Panel Size | 2000*630mm |
| Color | Full color |
| Application | Indoor |
| Power supply | G-energy optional |
| Brightness | >1200cd/sqm |
| Pixels | 2.5mm |
| Life span | 100000hours |
| Warrantly | 3-5 years |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P2.5 |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 5sqm
Price: By negotiation
| Packaging Details | flight case, wooden case, carton, it's up to you |
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000sqm per month |
| Power Consumption | 20W |
| Control | RGB 3IN1 |
| Working Temperature | -20°C To 60°C |
| Control System | DMX512 |
| Item Name | P 4.81 Led Dance Floor |
| Transport Package | Carton / Flightcase |
| Refresh Rate | 3840hz/s |
| Life Span | ≥100,000hours |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P4.81 |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
MOQ: 5sqm
Price: By negotiation
| Packaging Details | flight case, wooden case, carton, it's up to you |
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000sqm per month |
| Control System | DMX512 |
| Transport Package | Carton / Flightcase |
| Customer Label | Yes |
| Item Name | P 4.81 Led Dance Floor |
| Power Consumption | 20W |
| Usage | IP43,Waterproof ,indoor Use |
| Voltage | 220V |
| Working Temperature | -20°C To 60°C |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P4.81 |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
MOQ: 5sqm
Price: By negotiation
| Packaging Details | flight case, wooden case, carton, it's up to you |
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000sqm per month |
| Usage | IP43,Waterproof ,indoor Use |
| Power Consumption | 20W |
| Colour | RGB ,single Colours |
| Voltage | 220V |
| Control System | DMX512 |
| Customer Label | Yes |
| Control | RGB 3IN1 |
| Refresh Rate | 3840hz/s |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P4.81 |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
MOQ: 5sqm
Price: By negotiation
| Packaging Details | flight case, wooden case, carton, it's up to you |
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000sqm per month |
| Life Span | ≥100,000hours |
| Power Consumption | 20W |
| Colour | RGB ,single Colours |
| Voltage | 220V |
| Usage | IP43,Waterproof ,indoor Use |
| Control System | DMX512 |
| Module Qty | W2 X H4 = 8PCS |
| Control | RGB 3IN1 |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P4.81 |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
MOQ: 5sqm
Price: By negotiation
| Packaging Details | flight case, wooden case, carton, it's up to you |
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000sqm per month |
| Transport Package | Carton / Flightcase |
| Resolution | High Brightness Epistar Chip |
| Floor Lighting | Glowing Lighting Effect |
| Power Consumption | 20W |
| Colour | RGB ,single Colours |
| Usage | IP43,Waterproof ,indoor Use |
| Item Name | P 4.81 Led Dance Floor |
| Control System | DMX512 |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P4.81 |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
MOQ: 5sqm
Price: By negotiation
| Packaging Details | flight case, wooden case, carton, it's up to you |
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000sqm per month |
| Customer Label | Yes |
| Transport Package | Carton / Flightcase |
| Usage | IP43,Waterproof ,indoor Use |
| Refresh Rate | 3840hz/s |
| Power Consumption | 20W |
| Resolution | High Brightness Epistar Chip |
| Colour | RGB ,single Colours |
| Module Qty | W2 X H4 = 8PCS |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P4.81 |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
MOQ: 5sqm
Price: By negotiation
| Packaging Details | flight case, wooden case, carton, it's up to you |
| Delivery Time | 10 working days |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000sqm per month |
| Colour | RGB ,single Colours |
| Power Consumption | 20W |
| Floor Lighting | Glowing Lighting Effect |
| Control | RGB 3IN1 |
| Control System | DMX512 |
| Item Name | P 4.81 Led Dance Floor |
| Customer Label | Yes |
| Usage | IP43,Waterproof ,indoor Use |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P4.81 |
| Place of Origin | China |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/UL |
MOQ: 3 sqm
Price: Negotiation
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 5000 sqm per month |
| Delivery Time | 7-10 working days after receive your payment |
| Packaging Details | flight case, wooden case, carton, it is up to you. |
| Pixels | 4.81mm |
| Display Function | Video |
| the optimum viewing angel | H:160°,V:140° |
| relative humidity | ≤95%RH |
| module size | 250mmx250mm |
| IC | MBI 5024 IC |
| chip brand | Epistar led |
| certificates | CE,RoHs,FCC |
| scan mode | constant current 16scan |
| Brand Name | SCXK |
| Model Number | P4.81 |
| Certification | CE/ROHS/FCC/ISO/CB/UL |
| Place of Origin | Shenzhen in China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!