| Model Number | 566426. H195 |
| Place of Origin | Shandong |
View Detail Information
Explore similar products
Koyo CT55BL 1 Clutch Release Bearing 87.5*55*19.5MM
Front Rear Left Right Wheel Hub Bearing 28473-FL040 for car parts
GCR15 Spherical Structure Hub Bearing For Heavy-Duty Applications
Auto Wheel Hub Bearings 31206789508 Front Wheel Bearing And Hub Assembly
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram | Supply Ability | 2000pcs |
| Delivery Time | 2-7days | Packaging Details | carton |
| Inner Diameter | 68mm | Material | Steel |
| Outer Diameter | 125mm | Precision Rating | P0 P6 P5 P4 P2 |
| Type | Pillow Ball Bearing | Width | 115mm |
| Brand Name | ZH | Model Number | 566426. H195 |
| High Light | 566426.H195 Front Truck Wheel Bearings ,Truck Wheel Bearings 68x125x115mm | ||
It can bear beavier axial and radial load.it is no need to adjust the inner clearance because it is already preserved in making.It was filled with Iubriexcavatoring grease in high quality in the inner bearing,which could make the assemblage and usage easily.The range of the diameter of the inner ring is from 20 to 80mm and that of the outer ring is from 40 to 120mm.Now there are more than 300 kinds of this bearings. The seals structure can be classified into a seal (shields), double seals (shields) and multi-sealed on both sides. Our products have good sealing performance, long working life, easy installation and convenience of maintaining. Wheel hub units are widely used in variety of cars, buses, medium or heavy trucks.