| CPU Model | Intel i3 1215u |
| CPU Cores | 6-Core |
| CPU Threads | 8-Thread |
| RAM Type | DDR5 |
| RAM Capacity | 8GB |
| SSD Capacity | 128GB |
| Drive Bays | 8 SATA |
| M.2 Slots | 2 NVMe |
| Max Storage | 208TB |
| Network Ports | 2 x 10GbE |
| RAID Support | JBOD/Basic/RAID0/1/5/6/10 |
| HDMI Output | 8K |
| Thunderbolt Ports | 2 x TBT4 |
| Transfer Speed | 2500MB/s |
| Bandwidth Aggregation | 20G |
| Brand Name | / |
| Model Number | DXP8800 Plus |
| Place of Origin | Shanghai, China |
View Detail Information
Explore similar products
New Original TL-R1200PES-RP 12 x HDD hard disk slot + standby power supply PCIe
New Original TL-R2400PES-RP 24 hard disk slots + backup power supply 3*8 64 Gb/s
New Original TL-R1620Sep-RP Networked Storage Short chassis 16-bay SAS 12Gbps
Original New Qnap 8-Bay TS-832PXU-4G 1.7GHz Rackmount NAS Dual 10GbE SFP+ Dual 2
Product Specification
| CPU Model | Intel i3 1215u | CPU Cores | 6-Core |
| CPU Threads | 8-Thread | RAM Type | DDR5 |
| RAM Capacity | 8GB | SSD Capacity | 128GB |
| Drive Bays | 8 SATA | M.2 Slots | 2 NVMe |
| Max Storage | 208TB | Network Ports | 2 x 10GbE |
| RAID Support | JBOD/Basic/RAID0/1/5/6/10 | HDMI Output | 8K |
| Thunderbolt Ports | 2 x TBT4 | Transfer Speed | 2500MB/s |
| Bandwidth Aggregation | 20G | Brand Name | / |
| Model Number | DXP8800 Plus | Place of Origin | Shanghai, China |
| High Light | UGREEN NASync 8-bay NAS with Intel i3 ,10GbE network storage diskless NAS ,8-bay NAS with 6-core processor | ||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Private Mold | Yes |
| Products Status | Stock |
| Condition | 100% New |
Fast delivery from two large warehouses to minimize order-to-delivery time.
APYlNG is an ISO 9001 certified industry leader with 16+ years of experience providing high-quality networking equipment including switches, routers, servers, and storage solutions.
A: We are premium selected partner and a professional supplier in network equipment field more than seven years. We supply original products with good price to customers.
A: One year (except for the used products).
A: 1 piece.
A: Pre T/T or PayPal or West Union or Trade Assurance order.
A: Original packing with protective outer box to ensure safe delivery.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Exporter,Seller
Year Established:
2010
Total Annual:
1000000-5000000
Employee Number:
100~150
Ecer Certification:
Verified Supplier
APYING is an industry-leading company that offers reliable networking devices and equipment to businesses of all sizes; We supply a wide range of high-performance products and services for data communication, which includes switches, routers, servers, Wi-Fi systems, surveillance equipment, wireles... APYING is an industry-leading company that offers reliable networking devices and equipment to businesses of all sizes; We supply a wide range of high-performance products and services for data communication, which includes switches, routers, servers, Wi-Fi systems, surveillance equipment, wireles...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!