| CPU | Intel® Celeron® N5095 quad-core/quad-thread processor up to 2.9 GHz |
| Graphics processor | Intel® UHD Graphics |
| System memory | 8 GB SODIMM DDR4 (1 x 8 GB) |
| Upper memory limit | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Memory slot | 2 x SODIMM |
| Flash memory | 4 GB (Dual-boot operating system protection) |
| Hard disk slots | 4 x 3.5'' SATA 6Gb/s,3Gb/s |
| Ethernet port | 2 (2.5G/1G/100M/10M) |
| Dimensions | 170 × 162.56 × 220.98 mm |
| Net weight | 2.09 kg |
| Total weight | 3.51 kg |
| Brand Name | / |
| Model Number | TS-464C2-8G |
| Place of Origin | Shanghai, China |
View Detail Information
Explore similar products
New Original TL-R1200PES-RP 12 x HDD hard disk slot + standby power supply PCIe
New Original TL-R2400PES-RP 24 hard disk slots + backup power supply 3*8 64 Gb/s
New Original TL-R1620Sep-RP Networked Storage Short chassis 16-bay SAS 12Gbps
Original New Qnap 8-Bay TS-832PXU-4G 1.7GHz Rackmount NAS Dual 10GbE SFP+ Dual 2
Product Specification
| CPU | Intel® Celeron® N5095 quad-core/quad-thread processor up to 2.9 GHz | Graphics processor | Intel® UHD Graphics |
| System memory | 8 GB SODIMM DDR4 (1 x 8 GB) | Upper memory limit | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Memory slot | 2 x SODIMM | Flash memory | 4 GB (Dual-boot operating system protection) |
| Hard disk slots | 4 x 3.5'' SATA 6Gb/s,3Gb/s | Ethernet port | 2 (2.5G/1G/100M/10M) |
| Dimensions | 170 × 162.56 × 220.98 mm | Net weight | 2.09 kg |
| Total weight | 3.51 kg | Brand Name | / |
| Model Number | TS-464C2-8G | Place of Origin | Shanghai, China |
| High Light | QNAP quad-core NAS server with 8GB RAM ,TS-464C2 network storage with warranty ,8GB RAM NAS storage for home | ||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Private mold | Yes |
| Products status | Stock |
| CPU | Intel® Celeron® N5095 quad-core/quad-thread processor up to 2.9 GHz |
| Graphics processor | Intel® UHD Graphics |
| System memory | 8 GB SODIMM DDR4 (1 x 8 GB) |
| Upper memory limit | 16 GB (2 x 8 GB) |
| Memory slot | 2 x SODIMM |
| Flash memory | 4 GB (Dual-boot operating system protection) |
| Hard disk slots | 4 x 3.5'' SATA 6Gb/s,3Gb/s |
| 2.5 Gigabit Ethernet port | 2 (2.5G/1G/100M/10M) |
| Dimensions (H x W x D) | 170 × 162.56 × 220.98 mm |
| Weight (net) | 2.09 kg |
| Weight (total weight) | 3.51 kg |
Don't hesitate to contact us for best prices!
Sincerely hope to start a good cooperation with you soon!
Fast delivery
APYlNG is an industry-leading company that offers reliable networking devices and equipment to businesses of all sizes. We supply a wide range of high-performance products with ISO 9001 certification and services for data communication, which includes switches, routers, servers, wi-fi systems, surveillance equipment, wireless access points, wireless access control, modules, networking storages, power supplies, security firewalls, etc.
With 16+ years of experience in this industry since 2008, we ensure high quality products with competitive prices, security, stability and reliability, fast delivery, excellent after-sales service. Our original & ruggedized packaging, one-stop transportation service and one year warranty always keep clients rest assured.
We have a deep understanding of customer needs, and provide tailor-made innovative solutions as well as professional and considerate pre & after sales service. We will continue to provide customers with superior products and unparalleled service.
A: We are premium selected partner and a professional supplier in network equipment field more than seven years. We supply original products with good price to customers. We have professional sales team provide 24 hours free-consulting, and we also have professional technical team and after-sales department.
A: One year (except for the used products).
A: 1 piece.
A: Pre T/T or paypal or west union or Trade Assurance order.
A: Original packing. For the outside, we will pack it in an empty box to protect from damaged during transportation, and ensure you will receive the goods in good condition.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Exporter,Seller
Year Established:
2010
Total Annual:
1000000-5000000
Employee Number:
100~150
Ecer Certification:
Verified Supplier
APYING is an industry-leading company that offers reliable networking devices and equipment to businesses of all sizes; We supply a wide range of high-performance products and services for data communication, which includes switches, routers, servers, Wi-Fi systems, surveillance equipment, wireles... APYING is an industry-leading company that offers reliable networking devices and equipment to businesses of all sizes; We supply a wide range of high-performance products and services for data communication, which includes switches, routers, servers, Wi-Fi systems, surveillance equipment, wireles...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!