| Description | G125-96400-02-24-00 Connectors, Interconnects Free Hanging, Panel Mount |
| Package | Bulk;Connector Type |
| Pitch | 0.157" (4.00mm) |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Cable Termination | Crimp and Solder |
| Wire Type | Discrete |
| Wire Gauge | 20 AWG |