China FN7661-100-M8
China FN7661-100-M8
  1. China FN7661-100-M8
FN7661-100-M8
  3. Get Latest Price
Part Number FN7661-100-M8
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Lifecycle New from this manufacturer
Delivery DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information FN7661-100-M8 More Information
ECAD Request Free CAD Models
Depth 200 mm
Length 120 mm
Frequency 5.06 kHz
Resistance 280 µΩ
Termination Stud
Current Rating 100 A
Max DC Current 100 A
Max Current Rating 100 A
Voltage Rating (AC) 130 V
Max Operating Temperature 100 °C
Products Category Filters - EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Qty 7871 In Stock
Applications Medical Broadband fixed line access
Mount Bulkhead, Chassis Mount, Panel
Current 100 A
Inductance 2.7 mH
Capacitance 1 µF
Thread Size M8
ESD Protection No
Voltage Rating 130 V
Number of Channels 1
Max Voltage Rating (AC) 130 V
Min Operating Temperature -40 °C