China BUK9E06-55A,127
China BUK9E06-55A,127
  1. China BUK9E06-55A,127
BUK9E06-55A,127
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Part Number BUK9E06-55A,127
Manufacturer Nexperia
Lifecycle New from this manufacturer
Delivery DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information BUK9E06-55A,127 More Information
ECAD Request Free CAD Models
Remark Manufacturer: Nexperia. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Fall Time 235 ns
Rds On Max 5.8 mΩ
Case/Package SOT
Contact Plating Tin
Power Dissipation 300 W
Turn-Off Delay Time 420 ns
Max Power Dissipation 300 W
Max Operating Temperature 175 °C
Drain to Source Resistance 13.2 mΩ
Continuous Drain Current (ID) 154 A
Drain to Source Breakdown Voltage 55 V
Products Category Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Qty 493 In Stock
Applications Broadband fixed line access Test & measurement Data storage
Rise Time 180 ns
Schedule B 8541290080
Number of Pins 3
Input Capacitance 8.6 nF
Turn-On Delay Time 45 ns
Element Configuration Single
Max Dual Supply Voltage 55 V
Min Operating Temperature -55 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) 15 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V